ICT NETWORK NEWS
Doktorandi z FEL ČVUT budou učit robota skákat do schodů
Doktorandi z FEL ČVUT budou učit robota skákat do schodů

Koncept převzatý z univerzity ETH Zürich, ale zcela originální provedení s použitím běžně dostupných technologií a součástek. Tak vypadá nový experimentální robot s názvem SK8O (‚Skejto‘) vytvořený na půdě katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT, který dokáže balancovat na dvou nohách s kolečky.

>> ICT NETWORK NEWS >>

B2B NETWORK NEWS
Ball plánuje postavit na Plzeňsku nový výrobní závod
Ball plánuje postavit na Plzeňsku nový výrobní závod

Společnost Ball, výrobce plně recyklovatelných hliníkových obalů, plánuje na jaře roku 2021 zahájit výstavbu nového výrobního závodu v průmyslové zóně v Plzni. Firma s dlouholetou tradicí výroby na západě Čech tím chce rozšířit svou dosavadní produkci v tuzemsku v reakci na stoupající poptávku spotřebitelů, kteří od obalových materiálů na nápoje vyžadují stoprocentní recyklovatelnost a od jejich výrobců odpovědnost vůči životnímu prostředí.

>> B2B NETWORK NEWS >>

IOT NETWORK NEWS
Byly vyvinuty baterie pro elektromobily s pětiminutovým nabíjením
Byly vyvinuty baterie pro elektromobily s pětiminutovým nabíjením

Izraelská společnost StoreDot tvrdí, že vyvinula lithium-iontovou baterii s pětiminutovým nabíjením, která by mohla eliminovat dojezd a obavy z nabíjení pro uživatele elektrických vozidel (EV) a urychlit přijetí.

Společnost, která se specializuje na technologii baterií s extrémně rychlým nabíjením (XFC), vydává první výrobní dávku vzorkových článků, které mohou nabídnout ultrarychlé nabíjení řadě dalších průmyslových odvětví, jako jsou komerční drony a spotřební elektronika.

>> IOT NETWORK NEWS >>

IT SECURITY NETWORK NEWS
Doporučení pro firemní IT systémy v roce 2021

Přechod k práci na dálku, finanční omezení v důsledku ekonomické recese a růst kybernetických hrozeb kvůli celosvětové pandemii ovlivní v roce 2021 každodenní práci profesionálů v oblasti kybernetické bezpečnosti. Aby si firmy zachovaly potřebnou míru ochrany, je klíčové, aby porozuměly, jakým výzvám čelí, ale také aby vnímaly příležitosti v IT a v řízení bezpečnosti IT.

>> IT SECURITY NETWORK NEWS >>

NETGURU NETWORK NEWS
Alphabet ukončila projekt Loon

Společnost oznámila, že po devíti letech vývoje projekt nenalezl způsob, jak dostatečně snížit náklady na vybudování dlouhodobého a udržitelného podnikání.

Projekt Loon začal jako nápad v laboratoři X skunkworks společnosti Google v roce 2011, poté byl v roce 2018 oddělen do samostatné obchodní jednotky pod mateřskou společností Alphabet.

>> NETGURU NETWORK NEWS >>

DATACENTER NETWORK NEWS
Čína spustila podvodní datové centrum

Beijing Highlander, čínský námořní specialista, představil podvodní datové centrum v přístavu Zhuhai v Kuang-tungu.

Vzduchotěsná tlaková nádoba pojme stojany serverů, které budou napájeny kompozitním kabelem ze břehu, který jej také připojí k internetu, a bude chlazena mořskou vodou.

>> DATACENTER NETWORK NEWS >>

RESELLER CHANNEL NETWORK NEWS
Reproduktory Genesis Helium 300BT ARGB
Reproduktory Genesis Helium 300BT ARGB

Helium 300 BT ARGB byly navrženy pro hráče, kteří upřednostňují bezchybný zvuk umožňující se ponořit plně do virtuálního světa. Reproduktory Helium 300 BT jsou navrženy v moderním matném karbonovém designu, což v kombinaci s účinným ARGB podsvícením dodá vaší herní stanici jedinečný charakter a během hry vyvolá další emoce.

>> RESELLER CHANNEL NETWORK NEWS >>

CLOUD & BACKUP NETWORK NEWS
Disaster Recovery pro jakoukoliv pracovní zátěž
Disaster Recovery pro jakoukoliv pracovní zátěž

Acronis uvedl, že loňské kybernetické útoky zvýšily zájem o Disaster Recovery. V roce 2020 společnost zaregistrovala významně vyšší zájem o Acronis Cyber Disaster Recovery Cloud, řešení kybernetické ochrany a obnovy po havárii.

>> CLOUD & BACKUP NETWORK NEWS >>

EVENT WORLD NETWORK NEWS
EPD 2021 – Počítejte s námi

K pracovně zážitkové konferenci Equal Pay Day, jejíž 12. ročník se uskuteční od 26. března do 1. dubna 2021, neodmyslitelně patří atmosféra plná inspirace, sdílení, silných myšlenek i motivace a příležitost setkat se s úspěšnými ženami nejen z Česka, ale i ze zahraničí.

>> EVENT WORLD NETWORK NEWS >>

SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS
Facebook oznamuje nové parametry přihlašování aplikací, které pomohou s přechodem na aktualizaci IDFA společnosti Apple

S blížícími se novými změnami IDFA společnosti Apple přidal Facebook nový režim přihlášení pro vývojáře aplikací, aby jim umožnil pokračovat ve shromažďování některých uživatelských dat a aby se vyhnuli úplnému vyloučení z nových výzev IDFA.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

EGOVERNMENT NETWORK NEWS
Praha schválila závěrečnou zprávu k systému tísňové a zdravotní péče eHealth

Pražští radní na svém jednání posvětili závěrečnou zprávu projektu „eHealth – metropolitní systém tísňové a zdravotní péče“. Tísňová péče je terénní sociální služba, prostřednictvím které je klientům poskytována nepřetržitá hlasová a elektronická komunikace.

>> eGOVERNMENT NETWORK NEWS >>

CRYPTO WORLD NETWORK NEWS
Bitcoineři používají těžební soupravy jako topení
Bitcoineři používají těžební soupravy jako topení

Bitcoineři těžící kryptoměnu doma používají minery jako ohřívače.

Podle Wall Street Journal mineři ve Francii a ve Spojených státech uvádějí, že jejich celkové náklady na vytápění klesly – i když teplota v jejich domácnostech často překročí to, čemu dávají přednost.

>> CRYPTO WORLD NETWORK NEWS >>

JOBS NETWORK NEWS
Produktivita na home office klesá
Produktivita na home office klesá

Ještě před začátkem koronavirové pandemie patřil home office mezi nejžádanější firemní benefity. V průběhu první jarní vlny řada zaměstnanců možnost práce z domova uvítala, s přibývajícím časem ale čím dál více pracovníků i zaměstnavatelů zjišťuje, že jim chybí kromě mezilidského kontaktu také klid na práci, a zároveň jsou výrazně méně efektivní.

>> JOBS NETWORK NEWS >>

KANKRY
Designové domácí spotřebiče

Řada malých designových kuchyňských spotřebičů, zahrnuje stolní mixér, ruční mixér, tyčový mixér, rychlovarnou konvici, kuchyňskou váhu a toustovač. Elegantní spotřebiče v minimalistickém designu s organickými prvky a kovovými akcenty můžete mít v bílé, ale i černé barvě.

>> KANKRY >>

ZDRAVÍ-LIDÉ.CZ
Abeceda léčivých rostlin – Světlík lékařský

Světlík lékařský (Euphrasia officinalis) je jednoletá rostlina s bílými květy a žlutým středem. Využívá se z ní nať a obsahuje glykosidy, třísloviny silice, flavonoidy, vitamín A a C a další látky.

>> Zdravi-lide.cz >>