Přeskočit na obsah

AI nástroj se snaží zlepšit kvalitu dat z chytrých měst

Specialista na umělou inteligenci (AI) Ayyeka spouští nástroj, o kterém tvrdí, že zlepšuje kvalitu a spolehlivost dat z chytrých měst.

AI Data Curator je navržen tak, aby zjišťoval, hlásil a automaticky opravoval data ze senzorů internetu věcí (IoT) pro lepší rozhodování a dodržování předpisů.

Ayyeka uvedla, že množství pohyblivých částí, které obvykle existují v projektech IoT – od senzorů přes okrajová zařízení až po cloudové platformy – usnadňuje, aby se věci pokazily. Ve velkých projektech IoT není neobvyklé, že se vyskytnou problémy s kvalitou a spolehlivostí dat, kvůli kterým jsou data nepoužitelná.

Ať už se jedná o mezery v datech, nestabilní údaje nebo se senzor prostě zasekl na určité hodnotě, uživatel má podle Ayyeka obvykle dvě možnosti: buď data vyčistit, nebo se jich vzdát. Detekce, oprava a překonání těchto problémů je proces náročný na práci. U rozsáhlých nasazení IoT to prostě není možné a často to celý projekt zdrží nebo projekt dokonce selže.

Ayyeka tento proces zautomatizovala tím, že využila sílu AI, poskytla spolehlivější data a ušetřila čas a manuální práci. Ayyeka’s AI Data Curator tvrdí, že identifikuje, hlásí a automaticky opravuje data senzoru kliknutím na tlačítko.

„Kvalita dat je často přehlížena ve fázi proof-of-concept (PoC) nasazení IoT, ale stává se velkým problémem při škálování z fáze PoC na nasazení v plné velikosti. AI Data Curator tento bolestivý bod zmírňuje,“ řekl Yair Poleg, spoluzakladatel a technologický ředitel společnosti Ayyeka.

Ayyeka poskytuje end-to-end řešení s hardwarem, softwarem a umělou inteligencí potřebnou k vytvoření odolnosti kritické infrastruktury. Mezi její produkty patří Ayyeka’s Wavelet, odolné, bateriově napájené, bezdrátové zařízení pro průmyslový internet věcí (IIoT) a softwarová platforma Field Assets Intelligence (FAI), která generuje, spravuje a zpeněžuje data z aktiv v terénu.

V lednu byla Ayyeka vybrána jako vítěz ceny IoT Start-up of the Year v 6. ročníku programu IoT Breakthrough Awards, který pořádá organizace pro průzkum trhu IoT Breakthrough.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy