Přeskočit na obsah

Airspan Networks si ve třetím čtvrtletí zajistila smlouvy na 87 nových privátních sítí

Společnost Airspan Networks si zajistila smlouvy na poskytování 87 nových soukromých sítí 4G/5G ve třetím čtvrtletí roku 2022, protože, jak společnost tvrdí, i nadále zaznamenává silnou dynamiku pro tento druh projektů.

„Globální poptávka mezi našimi hlavními zákazníky zůstává silná. Měli jsme nejsilnější čtvrtletí z hlediska rezervací za více než 2 roky a více než 35 milionů USD v rezervacích od našich tří největších zákazníků. Také vidíme dobrý pokrok na rozvíjejícím se trhu soukromých sítí. Ve třetím čtvrtletí jsme přidali 87 vítězství v privátních sítích napříč 4G a 5G, což je o 40 % více ve srovnání s předchozím čtvrtletím a náš celkový počet se tak dostal na více než 400 vítězství v privátních sítích,“ řekl prezident a COO Airspan Glenn Laxdal během konferenčního hovoru s investory.

Mezitím předseda představenstva a generální ředitel společnosti Eric Stonestrom poznamenal, že potřeba podnikové infrastruktury pro zlepšení provozu za účelem úspory nákladů a při nedostatku pracovních sil je silná a roste na globální úrovni.

„Spravované služby pro velké operátory jsou drahé v době, kdy je snižování nákladů zásadní. Nové možnosti spektra umožňují podnikům budovat vlastní sítě nezávislé na operátorech. Místní infrastruktura 5G je tedy nejpřímější cestou k modernizaci. Náš projekt za 87 vítězstvími ve třetím čtvrtletí v privátních sítích odráží jak trendy poptávky, tak naši silnou pozici,“ dodal Stonestrom.

Ve třetím čtvrtletí zaznamenal Airspan tržby ve výši 41,1 milionu USD, což je o 12 % méně ve srovnání s předchozím čtvrtletím, ale meziročně o 6 % více. Společnost také vykázala čistou ztrátu ve výši 23,3 milionu USD ve čtvrtletí, ve srovnání s čistou ztrátou 21 milionů USD ve druhém čtvrtletí 2022 a čistou ztrátou 27 milionů USD za třetí čtvrtletí 2021.

„Pokud jde o výsledky za třetí čtvrtletí, i když jsme zklamáni problémy dodavatelského řetězce, které způsobily mírný pokles na spodní hranici našeho orientačního rozmezí, povzbudili nás velmi silné rezervace a nevyřízené zásilky. Obdrželi jsme největší počet nových objednávek od období před pandemií, včetně objednávek od významných stávajících zákazníků a stále rostoucího seznamu nových zákazníků,“ dodal Stonestrom.

Airspan očekává ve čtvrtém čtvrtletí 2022 tržby ve výši 49 až 57 milionů USD při hrubé marži 42 % až 46 %. Společnost poznamenala, že obě čísla jsou nadále ovlivňována dostupností komponent, souvisejícími náklady a problémy vyplývajícími z omezení v Asii.

„Na straně dodavatelského řetězce se nadále potýkáme s nedostatkem komponentů, rekomisí a nárůstem cen, což ovlivnilo naše hrubé marže ve třetím čtvrtletí. Abychom vyrovnali část tohoto dopadu, dokázali jsme u našich klíčových zákazníků zajistit zvýšení cen, které se projeví ve 4. čtvrtletí. Očekáváme, že v polovině roku 2023 uvidíme pokračující dopady dodavatelského řetězce s dlouhými dodacími lhůtami ve všech oblastech,“ řekl Laxdal.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy