Search
Close this search box.

Akamai spouští nové stránky, služby a možnosti

Cloudová společnost Akamai Technologies uvádí do života vizi společnosti pro nový druh cloudu navrženého tak, aby vyhovoval potřebám moderních aplikací, které vyžadují vyšší výkon a nižší latence a skutečnou globální škálovatelnost.

Nová umístění představují první velký krok v úsilí společnosti Akamai umístit výpočetní, úložné, databázové a další služby na stejnou základní páteř, která dnes pohání její okrajovou síť – masivně distribuovanou stopu zahrnující více než 4 200 míst ve 134 zemích.

„Distribuovaná pracovní zátěž vyžaduje distribuovanou infrastrukturu,“ řekl Adam Karon, COO a GM, Cloud Technology Group, Akamai Technologies. „Starší centralizovaná cloudová architektura nebyla navržena pro požadavky vývojářů a společností, které měly za úkol poskytovat lepší uživatelské zkušenosti, které stále více vyžadují přiblížení aplikací a dat zákazníkovi.“

Akamai zaujímá zásadně nový přístup ke cloud computingu, který posouvá způsob, jakým vývojáři a společnosti vytvářejí, nasazují a zajišťují aplikace a data v rámci celého kontinua výpočetní techniky od jádra až po okraj. Pro zavádění nových lokalit Akamai přepracovala konvenční principy návrhu datových center. Kromě škálování svých základních služeb cloud computingu využila Akamai také své rozsáhlé zkušenosti s poskytováním obsahu k připojení každého místa k masivní globální páteři společnosti. Akamai tak přináší jednoduchost, cenovou dostupnost a dostupnost svých cloud computingových služeb založených na Linode větším komerčním zákazníkům na architektuře postavené pro příští desetiletí.

Pět nových umístění

Strategicky umístěné v Paříži, Washingtonu, D.C. a Chicagu, Seattlu a Chennai v Indii se otevřou později v tomto čtvrtletí. Nová místa Akamai mají nový design architektury a hardwarovou konfiguraci, aby umožnily vysoce výkonné, škálovatelné cloudové zdroje pro komerční uživatele v globální Akamai síti.

„Aplikace nové generace vyžadují cloudovou infrastrukturu, která poskytuje výrazně nižší latenci a lepší výstup, než jaký je v současnosti možný od dnešních starších poskytovatelů cloudu,“ řekl Karon. „To, co budujeme, je navrženo pro tento nový svět. Vzhledem k povaze našeho podnikání a zákaznické základny máme jedinečnou výhodu v tom, že vidíme cloud z jiné perspektivy než většina ostatních. A zpětná vazba, kterou stále častěji slýcháme nejen od našich vlastních zákazníků, ale i od zákazníků našich konkurentů, je, že naše vize řeší mnoho problémů s rozsahem a přenositelností, kterým čelí se současnými centralizovanými cloudovými možnostmi, které mají k dispozici.“

Nové prémiové instance

Společnost také oznámila nové prémiové instance, které poskytují konzistentní výkon, předvídatelné přidělování zdrojů a rozpočtu a jednodušší správu SKU pro větší komerční zátěže. Nové typy instancí zaručují přiřazení k nejvýkonnější dostupné kombinaci procesoru a hardwaru. Mohou také usnadnit správu více nasazení a upgradů bez složitého přiřazování SKU, které často zaznamená více než 100 000 změn měsíčně u tří největších hyperscale poskytovatelů. Nová prémiová služba, která je k dispozici na všech nově spuštěných místech společnosti, rozšiřuje stávající sdílené a vyhrazené nabídky společnosti Akamai.

Zdvojnásobení kapacity úložiště objektů

Společnost Akamai navíc oznámila, že zdvojnásobila kapacitu svého produktu pro ukládání objektů na jeden petabajt a jednu miliardu objektů na kontejner. Upgrade umožňuje podnikům přistupovat k vyšším objemům dat a vytvářet škálovatelné, výkonné a nativní cloudové aplikace a analytická řešení s nízkou latencí. Clustery se zvýšenými limity budou k dispozici na nyní oznámených nových lokalitách.

Nový Global Load Balancer

Nakonec společnost oznámila plány na spuštění Akamai Global Load Balancer později v tomto čtvrtletí, první z několika plánovaných integrovaných služeb po akvizici Linode společností Akamai. Nové funkce globálního vyvažování zátěže zajišťují, že nedojde k jedinému selhání, směrují požadavky na provoz do optimálního datového centra, aby se minimalizovala latence.

Akamai Global Load Balancer překlenuje stávající funkce Linode NodeBalancers pro vyrovnávání místního zatížení provozu se stávajícími službami Akamai Global Traffic Manager a Application Load Balancer. Výsledná integrace umožňuje zákazníkům vybrat si mezi lokálním a globálním vyrovnáváním zátěže napříč sítí Akamai a rychle se rozšiřujícím počtem míst. Zavedení Akamai Global Load Balancer je kritickou součástí propojené cloudové vize Akamai.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Zdroj: ICT NETWORK NEWS