Přeskočit na obsah

Alibaba Cloud upgraduje AnalyticDB o vektorový databázový engine

Alibaba Cloud vylepšila svůj vektorový engine AnalyticDB, což podnikům usnadňuje přístup k různým velkým jazykovým modelům (LLM) pro vytváření vlastních generativních schopností umělé inteligence.

Na svém Data Management Summit, který se konal v Jakartě, společnost Alibaba Cloud také upgradovala svou jednorázovou cloudovou nativní platformu pro správu dat a poskytování dat představením ApsaraDB HTAP (Hybrid Transactional & Analytical Processing), dynamického řešení, které integruje cloudovou nativní databázi PolarDB a cloudový nativní datový sklad AnalyticDB, čímž poskytuje mezinárodním zákazníkům komplexní možnosti zpracování a analýzy dat.

Prostřednictvím inovativního integračního rámce se může vektorový engine AnalyticDB propojit s LLM a poskytovat funkce pro zodpovídání otázek poháněné robustními schopnostmi LLM. Podniky nyní mohou do svých vektorových databází vkládat oborově specifické znalosti, což jim umožňuje vytvářet a spouštět generativní aplikace umělé inteligence za pouhých 30 minut. Tyto přizpůsobené modely umělé inteligence čerpají z interní znalostní báze každého podniku a vytvářejí obsah se specifickými podnikovými detaily, čímž zvyšují provozní efektivitu a podporují inovace prostřednictvím obchodních poznatků získaných z efektivně a přesně získaných dat.

Vytváření podnikových generativních modelů umělé inteligence pomocí vyladěných školicích dat může být nákladné úsilí. Řešení na jednom místě poháněné vektorovým motorem AnalyticDB však efektivně snižuje finanční a technické limity a zároveň nabízí silnou cloudovou nativní ochranu dat na podnikové úrovni prostřednictvím platformy pro správu databází Alibaba Cloud. AnalyticDB již byla použita k podpoře poptávky zákazníků ve scénářích, jako je textové vyhledávání a vyhledávání obrázků na platformách elektronického obchodu se zvýšenou přesností.

Feifei Li, prezident Database Products Business, Alibaba Cloud Intelligence, řekl: „Jak podniky po celém světě zjišťují, jak nejlépe přijmout a používat generativní AI, zaznamenáváme rostoucí poptávku našich zákazníků po databázových službách, které mohou podporovat vytváření efektivních, škálovatelných, cenově dostupných a přizpůsobitelných modelů umělé inteligence. S naší aktualizovanou analytickou databází AnalyticDB mohou nyní podniky využívat generativní modely umělé inteligence, které jsou přizpůsobeny pomocí jejich vlastní znalostní báze.”

Na Data Management Summit Alibaba Cloud také oznámila, že ApsaraDB HTAP, řešení, které integruje cloudové nativní databáze PolarDB a AnalyticDB, je nyní dostupné pro mezinárodní zákazníky. ApsaraDB HTAP poskytuje uživatelům jednotnou platformu, která synchronizuje data z transakčního zpracování PolarDB s funkcemi analýzy dat AnalyticDB. Tento nástroj pro správu databází na jednom místě zvyšuje výkon a poskytuje rozsáhlé možnosti zpracování dat, které jsou vysoce elastické a nákladově efektivní. Například přijetím cloudového nativního řešení HTAP zákazník z herního průmyslu nedávno dosáhl zvýšení výkonu o 100 % se snížením nákladů o 50 %.

HTAP je klíčové technologické vylepšení celkového upgradu schopností PolarDB, jednorázové cloudové nativní platformy pro správu dat Alibaba Cloud. Díky špičkovým technologickým funkcím bezserverového, třívrstvého oddělení, multi-master a HTAP pomáhá samostatně vyvinutý PolarDB zákazníkům lépe spravovat a plně využívat jejich podniková data.

„Trend cloud-native, datové struktury, integrace a inteligence pohání novou vlnu inovací pro databáze a stal se de facto standardem databázového průmyslu. Těšíme se na další investice do našich cloudových nativních databázových systémů a na hledání nových způsobů, jak pomoci našim zákazníkům růst v rychle se měnícím obchodním prostředí,“ řekl Feifei.

Alibaba Cloud spouští databázový bezplatný zkušební program pro mezinárodní zákazníky, aby si mohli vyzkoušet deset databázových produktů, včetně PolarDB, AnalyticDB RDS, Redis a dalších. Toto portfolio řešení zahrnuje zálohování, obnovu, monitorování a migraci, vše navrženo tak, aby usnadnilo efektivní správu databází.

Zdroj: cloudcomputing-news.net

Zdroj: ICT NETWORK NEWS