Search
Close this search box.

Alibaba snižuje náklady na cloudové služby až o 55 %, JD snižuje ceny

Alibaba Group Holding oznámila výrazné snížení cen svých služeb cloud computingu.

Od 29. února čínský poskytovatel cloudu snižuje náklady na více než 100 produktů včetně ukládání dat a elastických výpočtů, přičemž největší snížení dosahuje 55 procent. Průměrné snížení ceny se pohybuje kolem 20 procent.

Tento krok byl proveden s cílem pomoci společnosti získat zpět uživatele od konkurentů, včetně Tencent, JD.com a Baidu.

Škrty následují po nedávném a neočekávaném kroku Alibaby, který odvolal spin-out Aliyun, její cloudové jednotky (alias Alibaba Cloud). Plány na spin-out byly poprvé sdíleny v květnu 2023 a v září společnost zvažovala navýšení soukromého financování o 3 miliardy dolarů na plán.

V listopadu 2023 však byl plán zrušen kvůli zákazu vývozu pokročilých čipů v USA, který omezoval potenciál čínských cloudových společností. Náhlý obrat vedl k 10procentnímu poklesu akcií Alibaby.

Po ohlášeném snížení cen společnosti Alibaba u své cloudové nabídky následovala o den později společnost JD.com Inc. s výrazným snížením, což naznačuje, že byla spuštěna nová cenová válka. V prohlášení na účtu WeChat společnosti JD společnost prohlásila: „Snižte vše, co chcete, pojďme bojovat až do konce!”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: ICT NETWORK NEWS