Search
Close this search box.

AMD v nejnovější aktualizaci ROCm vylepšuje podporu více GPU

Podporovány jsou až čtyři grafické karty RX nebo Pro. Rovněž byla přidána oficiální podpora pro Pro W7900 Dual Slot.

AMD představilo novou aktualizaci svého open-source softwarového zásobníku ROCm, která se většinou zaměřuje na vylepšenou podporu více GPU. Nová aktualizace, verze 6.1.3, přidává podporu až čtyř kvalifikovaných GPU (integrovaných do jednoho počítače), podporu beta verze pro subsystém Windows pro Linux a podporu TensorFlow Framework.

Největší aktualizací je dodatečná podpora více GPU. Uživatelé open-source softwarových řešení ROCm od AMD mohou nyní používat až čtyři GPU, aby výrazně urychlili dobu zpracování. Překvapivě jsou podporovány nejen některé GPU řady AMD Pro, ale také několik herních GPU řady RX.

Oficiální podpora GPU pro nové možnosti podpory více GPU ROCm zahrnuje Radeon RX 7900 XTX, RX 7900 XT a RX 7900 GRE. Podpora řady Pro od AMD zahrnuje Radeon Pro W7800, Pro W7900 a zcela novou variantu Pro W7900 Dual Slot.

Vylepšená podpora více GPU je zaměřena na vytváření škálovatelných stolních počítačů s umělou inteligencí pro vysokorychlostní hardwarově akcelerované pracovní postupy umělé inteligence. GPU jsou základním kamenem vysoce výkonné umělé inteligence, takže přidání až čtyř vysoce výkonných grafických karet Radeon k jedné pracovní stanici výrazně zvýší výkon umělé inteligence systému ve srovnání s provozem jednoho GPU.

ROCm 6.1.3 také přidává oficiální podporu pro dvouslotovou variantu GPU pracovní stanice AMD W7900. V zásadě je nový GPU ořezanou variantou tříslotového W7900 se štíhlejším designem chladiče ve stylu dvouslotového ventilátoru. Nejlepší na tom je, že AMD neudělalo žádné kompromisy ve specifikacích GPU. Duální slot W7900 sdílí přesně stejnou plně aktivovanou matrici Navi 31 jako její protějšek se třemi sloty.

W7900 Dual Slot byl vytvořen primárně s ohledem na novou aktualizaci ROCm od AMD. Dvouslotová povaha nové karty umožní uživatelům vybavit až čtyři GPU W7900 se dvěma sloty v jediném stroji.

Subsystém Windows pro Linux (WLS 2) společnosti Microsoft je nyní podporován v nové aktualizaci ROCm 6.1.3 ve formátu beta. Tento přídavek umožní počítačům se systémem Windows využívat softwarovou sadu AMD ROCm uvnitř Windows při použití terminálu Linux. To poskytne subsystému Windows Linux více možností a umožní uživatelům spouštět více softwaru Linux uvnitř Windows, aniž by bylo nutné mít vyhrazené nastavení Linuxu pro spuštění stejného softwaru.

Zdroj: tomshardware.com

Obrázek: AMD/YouTube

Zdroj: RESELLER CHANNEL NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS