Search
Close this search box.

AtNorth spouští 12MW datové centrum na Islandu

Nejnovější 12MW datové centrum společnosti AtNorth na Islandu je nyní v provozu.

Poskytovatel kolokace oznámil, že ICE03, třetí zařízení společnosti na Islandu, zahájilo provoz 12. června.

Plány na lokalitu byly poprvé oznámeny v dubnu 2022. Datové centrum se nachází v Akureyri na severu Islandu. První fáze výstavby je přibližně 2 500 m2 ve dvou budovách s počáteční kapacitou 12 MW. Stavba trvala 11 měsíců a stála více než 21,6 milionu dolarů. Při plné dostavbě bude zařízení pokrývat více než 4 000 m2 v pěti budovách a má potenciál rozšířit se až na 50 MW.

„Jsme potěšeni, že opět rozšiřujeme naši přítomnost v severských zemích o třetí místo na Islandu,“ řekl Eyjólfur Magnús Kristinsson, generální ředitel společnosti North. „Se šesti provozovnami ve třech severských zemích a dalším ve vývoji je náš závazek uspokojit rostoucí poptávku v tomto odvětví prostřednictvím pokračující expanze. Kromě toho naše odhodlání k udržitelným osvědčeným postupům podporuje náš cíl stát se poskytovatelem služeb pro ekologicky šetrnou vysoce výkonnou infrastrukturu.“

ICE03 je napojen na uzavřenou síť země, která běží na 100 procent obnovitelné vodní a geotermální energie. To spolu s přirozeně chladným klimatem v zemi umožňuje datovému centru udržovat PUE 1,2 nebo méně.

Zařízení bylo navrženo tak, aby vyhovovalo pracovnímu zatížení s vysokou hustotou a nabízelo hustoty až 40 kW chlazení vzduchem a 100 kW chlazení kapalinou.

AtNorth je pan-severský poskytovatel datových center specializující se na kolokaci a vysoce výkonné výpočty (HPC). Společnost má v současné době šest datových center ve Švédsku, na Islandu a ve Finsku a další finská lokalita je v současné době ve výstavbě. Mezi zákazníky společnosti AtNorth patří BNP Paribas a Proptivity.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS