Přeskočit na obsah

Basilej elektrifikuje celý provoz autobusů do roku 2027

Švýcarský dodavatel energie Industrielle Werke Basel (IWB) udělil významnou zakázku společnosti ABB, která má pomoci umožnit přechod na udržitelný provoz e-busů ve městě Basilej do roku 2027.

Smlouva je součástí úsilí Basilejské veřejné dopravy (BVB) převést celý její autobusový park na provoz na baterie. V jednom z největších švýcarských infrastrukturních projektů BVB splňuje zákonný požadavek, že veškerá veřejná doprava v kantonu Basel-Stadt musí do roku 2027 využívat 100 procent obnovitelné energie.

Nabíjecí infrastruktura

Kromě pořízení více než 120 e-busů ve dvou etapách bude vytvořena také efektivní dobíjecí infrastruktura. IWB, která je zodpovědná za napájení, pověřila ABB jako svého dodavatele technologie a partnera projektu. Finanční podrobnosti smlouvy nebyly zveřejněny.

ABB poskytne kompletní řešení pro nabíjecí stanice a veškerý potřebný hardware pro připojení k síti, včetně softwaru pro správu a servis dobíjecí infrastruktury.

Kromě nočního nabíjení v depu – zpočátku ve dvou dočasných zařízeních a později v depu Rank – budou rychlonabíječky („opportunity charge“) s kapacitou 450 kW zpočátku instalovány na dvou konečných zastávkách delších autobusových linek ve městě: EuroAirport a Kleinhüningen. Tím se zvýší rozsah e-busů a celá autobusová síť bude flexibilnější.

Podle ABB stačí k nabití e-busů na těchto příležitostných dobíjecích stanicích pouze čtyři až šest minut. Vysokokapacitní nabíječky, které jsou součástí nabídky digitálních řešení a služeb Ability napříč divizemi, poskytují internetové připojení. To umožňuje operátorům vzdáleně sledovat a konfigurovat nabíjecí body, minimalizovat prostoje a optimalizovat účinnost.

„ABB nás přesvědčila svou významnou odborností a zkušenostmi. Ani pro nás v IWB jako odborníky v oblasti e-mobility se tak velký projekt nestává každý den. Jsme potěšeni, že na tomto projektu pracujeme společně s ABB,“ řekl Patrick Wellnitz, senior poradce pro mobilitu IWB.

ABB uvádí, že její řešení pro nabíjení, pohyb a ukládání již hrají „důležitou roli“ při přechodu veřejné dopravy na udržitelné zdroje energie v několika dalších švýcarských městech, včetně Curychu, Bernu, Bielu a Badenu.

„Jsme potěšeni, že můžeme v rámci tohoto ambiciózního projektu podpořit interaktivní tabule a město Basilej našimi řešeními elektrifikace a nabíjení,“ dodal Daniel Müller, vedoucí obchodní oblasti elektrifikace ABB ve Švýcarsku.

„Jsme přesvědčeni, že poslouží jako vzor v trojhraničním regionu Švýcarsko-Německo-Francie i mimo něj a opět demonstruje příležitosti a výhody čisté, tiché a flexibilní elektrické mobility.“

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy