Přeskočit na obsah

Bezpilotní osobní letoun debutuje nad Guangzhou a Hefei

Společnost EHang Holdings, která provozuje technologickou platformu městské letecké mobility (UAM), oznámila, že dokončila debutové komerční letové ukázky svých certifikovaných bezpilotních letounů pro přepravu cestujících EH216-S v Guangzhou a Hefei.

Letouny EH216-S získaly standardní osvědčení letové způsobilosti vydaná Čínskou správou civilního letectví (CAAC).

Inteligentní letecká technika

První EH216-S již byl dodán společnosti Eton, dceřiné společnosti pro inteligentní letecké technologie Guangzhou Development District Communications Investment Group, a byl nasazen v provozním místě jezera Jiulong v Guangzhou. Podle EHang se také v okrese Huangpu připravuje více operačních míst a letových tras pro letecké prohlídky a logistiku.

Kromě toho Guangzhou Development District Communications Investment Group a Guangzhou Industrial Investment Capital společně zakládají fond Guangzhou Development District Low-Altitude Industry Venture Capital Fund s cílovou velikostí fondu 10 miliard čínských jüanů.

Centrální park Luogang je vládou Che-fej označen jako místo provozu letadel s elektrickým vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL) pro svůj celoprostorový bezpilotní projekt v rámci demonstračního projektu integrovaného systému. Centrální park Luogang, transformovaný z bývalého mezinárodního letiště Hefei Luogang, je údajně největším městským centrálním parkem na světě o celkové ploše 12,7 kilometrů čtverečních.

Po první letové trase eVTOL v parku Luogang plánuje vláda Hefei spolupracovat s EHang na rozšíření leteckých vyhlídkových letových tras a služeb na scéničtější místa v Hefei, jako je mimo jiné Labutí jezero.

Na základě dohody o strategickém partnerství se společností EHang má městská vláda Hefei v úmyslu usnadnit nákup nejméně 100 jednotek bezpilotních letounů řady EH216 od společnosti EHang a/nebo poskytnout finanční podporu v celkové výši až 100 milionů dolarů.

Podle EHang byla ekonomika v nízkých nadmořských výškách identifikována jako jedno ze strategických rozvíjejících se odvětví se silným potenciálem stát se významnou hybnou silou národního hospodářského růstu během výroční konference Central Economic Work, která se nedávno konala v Číně.

Za tímto účelem vydala okresní vláda Guangzhou Huangpu Podrobná pravidla pro provádění opatření na podporu vysoce kvalitního rozvoje ekonomiky v nízkých nadmořských výškách v oblasti rozvoje Guangzhou (okres Huangpu). Vládní dotace činí až 30 milionů jüanů pro způsobilé průmyslové projekty v nízké nadmořské výšce.

„V říjnu loňského roku EHang úspěšně získal typový certifikát pro svůj bezpilotní letoun, což představuje globální milník ve vývoji ekonomiky v nízkých nadmořských výškách,“ řekl Jie Chen, člen stálého výboru městského výboru Guangzhou a výkonný místostarosta.

„Věřím, že dnešní debutová komerční letová ukázka výrazně posílí důvěru celého odvětví a povede jeho vývoj na rychlé cestě.”

Vláda Che-fej také zahájila svůj Akční plán pro ekonomický rozvoj Che-fej v nízkých nadmořských výškách (2023–2025) s 20 pokyny. Navrhuje se vybudování nízkohorského ekonomického klastru, vybudování testovací a certifikační základny letové způsobilosti, vybudování platformy letových služeb a řízení a zřízení komerčních letových tras pro leteckou turistiku a logistiku.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Foto: EHang

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS