Přeskočit na obsah

Bílý dům popírá zvažování masivních kybernetických útoků proti Rusku

Možnosti údajně zahrnovaly manipulaci s vlaky, elektrickými službami a připojením k internetu, což by brzdilo ruské vojenské operace na Ukrajině.

Bílý dům popřel zprávy, že prezidentu Bidenovi byl předložen arzenál způsobů, jak zahájit masivní kybernetické útoky proti Rusku – útoků, které mají narušit schopnost země udržet vojenské operace na Ukrajině.

NBC News ve čtvrtek uvedlo, že možnosti zahrnovaly „narušení internetového připojení v celém Rusku, vypnutí elektrické energie a manipulace s železničními výhybkami, aby se omezila schopnost Ruska doplňovat své síly“.

Ruské vojenské síly byly nasazeny do rozsáhlého útoku proti Ukrajině.

Během několika hodin od zprávy tisková tajemnice Jen Psaki na tweetu uvedla, že se NBC mýlila: „Tato zpráva o kybernetických možnostech předložená @POTUS je mimo a neodráží to, o čem se skutečně diskutuje, v jakékoli podobě nebo formě,“ řekla.

Zdroje – „dva američtí zpravodajští úředníci, jeden západní zpravodajský úředník a další osoba, která byla o této záležitosti informována“ – řekly NBC, že ve čtvrtek nebyla přijata žádná konečná rozhodnutí.

Jeden z těchto zdrojů uvedl, že možnosti sahají od přitěžujících až po destruktivní: „Mohli byste udělat vše od zpomalení vlaků až po jejich vykolejení,“ řekl zdroj, který byl o této záležitosti informován.

Tento zdroj však také uvedl, že většina potenciálních opatření týkajících se možných kybernetických útoků, by nebyla destruktivní, ale byla by spíše navržena tak, aby byla rušivá, tedy nedosahovala válečného aktu Spojených států proti Rusku, uvádí NBC.

Přečtěte si více: threatpost.com

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS