Search
Close this search box.

Bitcoin se propadl na dvouměsíční minimum, investoři se vyhýbají riziku

Největší kryptoměna Bitcoin pokračuje v prudkém poklesu, propadla se až na dvouměsíční minimum. Výprodejem v těchto dnech prochází celý globální trh a investoři se přednostně zbavují rizikovějších aktiv, za které jsou kryptoměny považovány.

Krátce před 15:30 SELČ Bitcoin ztrácel podle údajů webu CoinDesk 7,6 procenta na zhruba 26.230 dolaru (asi 580.000 Kč). V asijských obchodních hodinách se tato digitální měna podívala až na 26.172 USD, a byla tak nejníže od 16. června. Už ve čtvrtek přitom Bitcoin odepsal 7,2 procenta, což byl jeho nejhlubší jednodenní propad od listopadu 2022, kdy zkrachovala kryptoměnová burza FTX.

Globální trhy zasáhla vlna výprodejů. Hlavní akciové indexy na Wall Street ve čtvrtek uzavřely níže a asijské akcie vykázaly třetí týden ztrát. Dolů je sráží obavy o čínskou ekonomiku i domněnky, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou déle vyšší, protože americká ekonomika nevykazuje známky slabosti.

Druhá největší kryptoměna ether ztrácela ve stejnou dobu přes šest procent na asi 1680 dolarů. Ether také prudce klesal už ve čtvrtek.

Někteří analytici připisovali pokles kryptoměn zprávě deníku The Wall Street Journal, že své bitcoiny prodala firma SpaceX miliardáře Elona Muska. Musk má na nadšence do kryptoměn významný vliv. Jeho příspěvky na sociálních sítích v minulosti cenou bitcoinu zahýbaly.

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS