Search
Close this search box.

Bitcoinem zaplatíte v supermarketu i s ním vyberete z bankomatu

Stále více prodejců podporuje platbu kryptoměnami. Zaplatíte jimi kávu, letenku, ale třeba i nemovitost.

Využití digitálních aktiv se již neomezuje pouze na obchodování a investování, ale stále více se začleňuje do každodenního života. Nedávný vývoj odvětví, jako je schválení ETF na bitcoin nebo ethereum v USA nebo významný vývoj regulace ve světě, podnítil značnou poptávku a zájem o blockchain a digitální aktiva. Masové přijímání kryptoměn tak transformuje celý finanční trh.

Pozadu nezůstávají ani maloobchodníci. Podle BTC mapy vzrostl od října 2022 počet maloobchodníků, kteří přijímají platby kryptoměnami o 42 %. Téměř u 11 000 maloobchodníků po celém světě tak kryptoměnami zaplatíte v supermarketu, koupíte si dovolenou nebo dokonce nemovitost.

Také světové sportovní týmy a asociace nejenže přijímají kryptoměny, ale pronikají do světa nepeněžitých tokenů (NFT), aby umocnily sportovní zážitky svých fanoušků. Například Cristiano Ronaldo, nynější hvězda fotbalového týmu An-Nassr letos ve spolupráci s Binance představil již čtvrtou NFT kolekci.

Dalším znakem integrace kryptoměn do každodenního života je rozšiřování krypto bankomatů. Tyto bankomaty, kdysi rarita, se dnes nacházejí na mnoha místech po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Uživatelům nabízejí hmatatelný prostředek pro interakci s digitálními aktivy. Prudký nárůst globálního trhu s krypto bankomaty podtrhuje rostoucí oblibu krypto jako formy placení. Globální trh s krypto bankomaty se prudce zvýšil ze 115 milionů dolarů v roce 2022 na 181 milionů dolarů v roce 2023, což představuje 64% nárůst za pouhý jeden rok.

Obraz rostoucího zájmu o digitální aktiva vykreslují i nejnovější údaje z Binance, největší globální kryptoměnové burzy. V roce 2024 se na platformě Binance dosud zaregistrovalo více než 30 milionů nových uživatelů a od začátku roku 2024 došlo ke zdvojnásobení denních návštěv a k výraznému nárůstu počtu uživatelů, kteří se každý měsíc zapojují do obchodování. Binance navíc zaznamenala významný příliv kryptoaktiv – hodnota aktiv zákazníků držených na platformě poprvé přesáhla 100 miliard dolarů.

Kryptoměnový sektor se přesunul z éry „raných osvojitelů” a vstoupil do epochy „rané většiny”, řekl v červnu generální ředitel Binance Richard Teng.

S masovým přijímáním kryptoměn lze nejen pozorovat jejich pronikání do běžných oblastí každodenního života, lze také pozorovat změnu v jejich vnímání. Kryptoměny již nejsou vnímány pouze jako novotvar na finančních trzích či záliba technologických nadšenců, ale stávají se uznávaným a vlivným hráčem, který formuje budoucí podobu finančního i komerčního sektoru po celém světě.

TZ

Zdroj: CRYPTO WORLD NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS