Search
Close this search box.

Brazilský Megatelecom kupuje G8 Telecomunicações

Brazilský B2B telco Megatelecom získal G8 Telecomunicações.

G8, založená v roce 1997, poskytuje telekomunikační a multimediální služby připojení pro podnikový trh v celé Brazílii, stejně jako kolokační služby a Edge computing. Podmínky obchodu nebyly zveřejněny.

Prostřednictvím akvizice přidá Megatelecom ke stávajícím 12–13 000 km optických vláken a třem datovým centrům v São Paulu a Goiás 10 000 km optické sítě a datová centra G8. Podle DataCenterJournal G8 v současné době provozuje čtyři kolokační datová centra, včetně zařízení PIX G8 a G8 Teleporto Aracaju, a také zařízení Edge ve městech jako Sao Paulo, Goiania a Brasilia.

V době akvizice dosáhly roční příjmy G8 12,4 milionu dolarů.

Carlos Eduardo Sedeh, generální ředitel společnosti Megatelecom, řekl: „Akvizice G8 Telecomunicações společností Megatelecom představuje důležitý krok ke geografické expanzi v agropodnikatelském regionu, ke zvýšení adresnosti trhu a otevření nových obchodních příležitostí pro společnost.”

„Kromě toho integrace sítí, křížový prodej a široká výměna znalostí a řešení mezi společnostmi umožní společnosti Megatelecom přenést své portfolio IT služeb na trhy a zákazníky, které obsluhuje skupina G8 Telecomunicações. Jsme nadšeni z příležitostí, které se naskytnou, s aktivem, které je obtížné replikovat a které nám umožní poskytovat ještě úplnější a inovativnější řešení na nových trzích.”

Megatelecom bude nyní působit v několika regionech po celé Brazílii a během prvních několika měsíců se zaměří na investice do vylepšení sítě. V květnu tohoto roku společnost oznámila, že pracuje na nasazení sítě datových center Edge, což je plán, kterému tato akvizice pomůže. Společnost chce během příštích pěti let rozmístit desítky datových center Edge po celé zemi a poskytnout 60 až 100 racků.

Společnost Megatelecom byla založena před 25 lety a poskytuje B2B telekomunikační služby včetně přístupu k internetu, strategií kybernetické bezpečnosti a služeb přenosu dat.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS