Search
Close this search box.

Britská pošta začala doručovat zásilky na Orknejských ostrovech pomocí dronů

Britská královská pošta (Royal Mail) začala k doručování pošty na Orknejských ostrovech v severním Skotsku využívat drony. Podle listu The Guardian si tak může připravit půdu pro přepravu zásilek touto metodou jak na souostrovích v okolí celého Spojeného království, tak na britské pevnině, a to zejména během mimořádných situací.

Lety bezpilotních letounů, které unesou balíky o váze až šest kilogramů a pohybují se mezi městem Stromness na největším ostrově Orknejí a menšími ostrovy Hoy a Graemsay, jsou první trvalou poštovní službou Royal Mail tohoto typu.

Díky dronům dokáže pošta zajišťovat rychlejší a bezpečnější zásilkovou službu, která není odkázána na trajekty nebo pravidelné letecké linky, často rušené kvůli vlivům počasí či podmínkám na moři, ani na jejich jízdní řády, které nemusí poště vždy vyhovovat.

Vedoucí britské pošty pro zkoušky dronů Chris Paxton říká, že bezpilotní letouny jsou mnohem rychlejší a efektivnější a pomáhají snižovat emise uhlíku. Jejich nevýhodou však je, že kvůli bezpečnosti leteckého provozu mohou létat, jen když je operátoři na obou ostrovech po celou dobu letu vidí.

Poštovní služba s využitím dronů, která je společným projektem britské pošty, společnosti Skyports Drone Service, přístavního úřadu Orknejských ostrovů a aerolinek Logan Air, je navíc drahá. V první fázi bude trvat tři měsíce a náklady uhradí britské ministerstvo dopravy.

Nejde o první experiment s podobnou poštovní službou mezi skotskými ostrovy. V roce 1930 se německý raketový konstruktér Gerhard Zucker dvakrát pokusil použít k přepravě pošty mezi ostrovy Harris a Scarp na Vnějších Hebridech rakety napěchované obálkami: obě však explodovaly.

TZ

Foto: reddit.com

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS