Přeskočit na obsah

Brusel nasazuje inteligentní řešení pouličního osvětlení

Brusel nasazuje inteligentní LED řešení pouličního osvětlení prostřednictvím modelu sítě jako služby společnosti Itron, aby splnil cíle belgického hlavního města v oblasti úspory energie a zvýšil bezpečnost občanů.

Společnost spolupracuje s multitechnickou společností Equans a síťovým operátorem Sibelga.

Snížení spotřeby elektřiny

Řešení zahrnuje dodávku ovladačů svítidel, návrh radiofrekvenční (RF) mesh sítě a 10 let správy komunikace pro každý ovladač od společnosti Itron.

Vzhledem k tomu, že Sibelga je jediným provozovatelem distribuční sítě pro elektřinu v 19 obcích regionu hlavního města Bruselu, Itron tvrdí, že její řešení pomůže snížit spotřebu elektřiny v Bruselu o 20 procent do roku 2035.

Kromě energetických úspor nabízí chytré pouliční osvětlení širokou škálu výhod, včetně zlepšené odolnosti sítě, vyšší bezpečnosti a zvýšené spokojenosti zákazníků.

„S více než třemi miliony inteligentních pouličních svítidel spravovaných společností Itron po celém světě máme rozsáhlé zkušenosti s tím, jak pomáháme městům zlepšit výkon jejich pouličního osvětlení a položit základy pro další služby chytrého města,“ řekl John Marcolini, senior viceprezident pro síťová řešení Itron.

„Spoluprácí s Equans na zpřístupnění inteligentního pouličního osvětlení Sibelze pomáháme zlepšovat kvalitu osvětlení a snižovat spotřebu elektřiny a zároveň pokládáme základy budoucích schopností.“

Serena Galeone ze Sibelga dodala: „Využitím nabídky NaaS společnosti Itron budeme těžit z týmu odborníků společnosti Itron na správu a údržbu každého dodávaného ovladače svítidel, abychom se mohli i nadále soustředit na vedoucí cestu v inteligentním řízení energetických zdrojů.“

Equans, který byl vytvořen v červenci 2021, funguje jako nový samostatný subjekt v rámci nízkouhlíkové a energetické společnosti Engie. Navrhuje a poskytuje přizpůsobená řešení pro zlepšení technického vybavení a procesů klientů a pro optimalizaci jejich použití a zaměřuje se na oblasti elektrotechniky, HVAC, chlazení, mechaniky a robotiky, digitalizace a IT a facility managementu.

Itron umožňuje společnostem a městům dodávat řešení kritické infrastruktury komunitám ve více než 100 zemích a její portfolio zahrnuje chytré sítě, software, služby, měřiče a senzory.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy