Přeskočit na obsah

CD Projekt slaví dvacáté výročí od vzniku studia

Před více než 20 lety, 1.7. 2002 oznámila polská společnost CD Projekt vznik herního studia CD PROJEKT RED.

CD Projekt slaví dvacáté výročí

V roce 2007 vychází jejich první hra Zaklínač, hra na motivy knih Andrzeje Sapkowského. Hra sklidila (alespoň v Polsku) velké popularity a šel v celku o povedený titul (Češi se těšily že skvělého českého dabingu).

Díky tomuto úspěchu vývojáři neváhali a hned se pustili do druhého dílu: ,,Zaklínač 2: Vrahové Králů” který vychází na PC v roce 2011 a na Xbox 360 později roku 2012.

Nebylo to žádné terno a opravdovou díru do světa udělal až v roce 2015 opěvovaný, úžasný a dokonalý ,,Zaklínač 3: Divoký hon” který je se svými 40 mil. prodanými kusy jednou z nejlepších her všech doba a následně DLC ,,o víně a krvi” jediné DLC co vyhrálo ocenění hra roku.

Dále vyšla i karetní hra Gwent a ne moc povedený Cyberpunk 2077 který znatelně pošramotil pověst studia kvůli katastrofickému stavu v den vydání, což vedlo až k odstranění z PS Storu. Nyní je to ale minulost a CD Projekt pracuje na novém zaklínači.

This year we celebrate #20yearsofCDPR!

CD PROJEKT RED was founded in 2002. Born out of love for games and driven by the passion of our community, our priority remains unchanged — you. Here’s to you! 🥂

Check out https://t.co/52S3iorKvK to learn more about the anniversary! pic.twitter.com/ryjzrn6H2u

— CD PROJEKT RED (@CDPROJEKTRED) July 1, 2022

“Společnost CD PROJEKT RED byla založena v roce 2002. Zrodila se z lásky ke hrám a poháněla ji vášeň naší komunity, ale naše priorita zůstává nezměněna – vy.”

Během této příležitosti spustili vývojáři speciální web monitorující celkovou historii studia. Odkaz naleznete ZDE.

Obrázek: thewitcher.com

 

Zdroj: Gamers Generation

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy