Přeskočit na obsah

Česká IT akademie chce propojit středoškolské vzdělávání a IT byznys

Spolek Česká IT akademie (CITA) chce propojit středoškolské vzdělávání a IT byznys. Zástupci spolku dnes na Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu představil vzdělávací projekt, který má dostat do škol praktické projekty a v IT oboru vzdělávat učitele. Cílem je dostat Česko mezi technologické premianty světa, uvedli.

„Přicházíme se systémem, který dostane do škol praktické projekty,“ řekl předseda spolku CITA Michael Kalista. To, co se studenti v projektech naučí, jim podle něj umožní další posun v používání IT. Zařazení praktické výuky je podle Kalisty důležité proto, že IT je dynamický obor a učitelé nestíhají s jeho vývojem držet krok. Zároveň je podle něj proto potřeba učitele dovzdělávat.

CITA chce propojit středoškolské vzdělávání a IT byznys. Studenti se zájmem o IT by se tak měli mít možnost podílet se na zajímavých projektech z praxe a vzdělávat se pro potřeby budoucího trhu práce.

Kalista dodal, že projekt chce v krátkodobém horizontu podpořit firmy potýkající se s nedostatkem IT pracovní síly. V dlouhodobém výhledu má přispět ke zvýšení IT odbornosti a připravenosti absolventů a tím zlepšit jejich vstup na pracovní trh.

CITA chce nyní pro spolupráci získat partnerské firmy, a to mimo jiné kvůli potřebě finanční podpory. O spolupráci podle Kalisty projevilo zájem mnoho institucí a firem, členy spolku se už staly Národní centrum průmyslu 4.0, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT a Škoda Auto.

CITA je podle webových stránek platforma pro aplikované projektově zaměřené vzdělávání v IT na středních školách. Pro členy pořádá společná setkání, výjezdy na technologické konference či školení. Spolek vznikl na začátku letošního roku.

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS