Search
Close this search box.

Česká umělá inteligence porazila evropskou konkurenci v obchodování kryptoměn

Česká společnost Soft Vision dosáhla vítězství v soutěži Hedgeweek European Digital Assets Awards 2023 v kategorii „Fond s nejlepším výnosem za posledních 36 měsíců s kapitálem nižším než 25 milionů dolarů”. Její fond p-hat, založený na umělé inteligenci (AI), předčil evropskou konkurenci v oblasti kryptoměnových fondů.

„Hlavním měřítkem úspěchu je pro nás spokojenost našich investorů, pro které cílíme na stabilní pozitivní výnosy. Vítězství v této soutěži je už jen pomyslnou třešničkou na dortu. O to důležitější je, že se jedná o kategorii dlouhodobých výsledků, které jsou pro nás stěžejní. Bereme to jako signál, že námi zvolený systematický přístup založený na umělé inteligenci je ten správný a dobře obstojí ve srovnání s konkurencí,” komentuje úspěch zakladatel fondu Petr Fiala.

Strategie p-hat fondu využívá plně automatizovaný obchodní systém založený na AI, který je spravován a kontinuálně vyvíjen společností Soft Vision.

„Nestává se moc často, že by český tým uspěl v mezinárodní konkurenci globálních fondů a porazil je v kategorii výkonnosti. Česká republika je ve finančnictví a zejména ve světě hedge fondů velice podceňována. Historicky u nás vzniklo jen málo týmů a strategií, které si zvládly vytvořit jméno v zahraničí a uspět v jednom z nejkonkurenčnějších odvětví na světě. Ještě méně pak zvládlo přilákat i zahraniční kapitál. O to více si úspěchu ceníme a věříme, že vítězství v této kategorii neotevře dveře jen nám, ale pomůže i dalším nadějným týmům a projektům,“ dodává provozní ředitel společnosti a hlavní analytik Petr Hotovec.

Soutěž Hedgeweek European Digital Assets Awards, kterou pořádá společnost Hedgeweek ve spolupráci s BarclayHedge, hodnotí výkonnost kryptoměnových fondů a pravidelně vyhlašuje vítěze v několika kategoriích. Vedle fondu p-hat dosáhli úspěchu také globální legendy a průkopníci investování do kryptoměn, jako jsou Pythagoras, Abraxas, Fasanara a Nickel Digital.

BarclayHedge je jednou z největších světových fondových databází, která sbírá data o 6900 fondech od roku 1985. Tato databáze se zaměřuje nejen na kryptoměnové fondy, ale také na tradiční akciové, dluhopisové, tradingové a alternativní fondy. Poskytuje přehlednou platformu pro kvalifikované investory z řad family office, vysoce majetných osob, fondů fondů a penzijních fondů, kterým pomáhá vybrat zajímavé investiční strategie.

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS