Přeskočit na obsah

Čínský jednorožec spouští ekologický a sociální nástroj chytrého města

Čínská společnost Sensoro, která se specializuje na technologie internetu věcí (IoT) a umělé inteligence (AI), uvádí na trh řešení v oblasti životního prostředí, sociálních věcí a správy (ESG) pro města. Je testováno pro rozvoj chytrého města v čínském městě Yichang v provincii Chu-pej.

Inteligentní přístup

Společnost Sensoro uvedla, že se snaží využít sílu internetu věcí a umělé inteligence k nasměrování městské výstavby k nízkouhlíkovému, energeticky úspornějšímu, efektivnímu a inteligentnímu přístupu využívajícímu inteligentní datová řešení v tradičních průmyslových odvětvích a ekonomickém rozvoji.

Jeho komplexní integrovaný systém založený na IoT a AI zahrnuje inteligentní snímací terminály, komunikační základnové stanice IoT, čipy a servery edge computingu a globální platformu služeb pro vizualizaci dat.

Systém zahrnuje řadu aplikací a v Yichangu byl nápomocný v oblastech, jako je prevence a kontrola Covid-19, monitorování počasí a včasné varování, ekologická ochrana řeky Yangtze, péče o zranitelné skupiny, včetně lékařské péče, dobré životní podmínky zvířat, ochrana a klasifikace odpadu.

Jeho systém včasného varování je založen na monitorování oblastí ohrožených povodněmi ve městech, což umožňuje lepší připravenost na katastrofy a reakci na mimořádné události, zatímco jeho ekologické systémy jsou schopny rozpoznat různé scénáře rybolovu, jako je rybolov na elektřinu a síťový rybolov, a poskytují přesné informace o nezákonné rybolovné činnosti.

Dazhong Tao, místní obyvatel v Yichang, řekl, že high-tech řešení poskytla občanům „obrovské pohodlí v našem každodenním životě“ a usnadnila přístup ke zdravotnickým službám.

Generální ředitel společnosti Sensoro, Tony Zhao, řekl, že společnost doufá, že řešení ESG využije jako vodítko k nabídce více digitálních řešení pro životní prostředí, společnost a správu a dodal: „Jsme ochotni spolupracovat s partnery v různých průmyslových odvětvích na vybudování ekologičtějšího, bezpečnějšího, obyvatelného chytrého města.“

„Kromě toho jsme již byli svědky takových změn, ke kterým nyní dochází. Změny budou pokračovat i v budoucnu.”

V prosinci 2021 společnost Sensoro oznámila, že si vybrala systémy Graphcore, aby poskytly výpočetní systém AI. Jedním z hlavních modelů umělé inteligence, které používá Sensoro běžící na Graphcore IPU, je Yolo, což je zkratka pro „podíváš se jen jednou“, neuronová síť pro detekci objektů v reálném čase.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy