Přeskočit na obsah

Čínští hackeři využívají VMware zero-day pro napadání systémů Windows a Linux

Bylo zjištěno, že čínská státem sponzorovaná skupina známá jako UNC3886 využívá zero-day chybu v hostitelích VMware ESXi.

Chyba zabezpečení VMware Tools pro obcházení autentizace, sledovaná jako CVE-2023-20867 (CVSS skóre: 3,9), „umožnila provádění privilegovaných příkazů na hostujících virtuálních počítačích Windows, Linux a PhotonOS (vCenter) bez ověřování přihlašovacích údajů hosta z kompromitovaného hostitele ESXi a žádné výchozí protokolování na hostovaných virtuálních počítačích,“ uvedl Mandiant.

UNC3886 byl původně zdokumentován společností Google v září 2022 jako aktér kybernetické špionáže, který infikoval servery VMware ESXi a vCenter zadními vrátky nazvanými VIRTUALPITA a VIRTUALPIE.

Začátkem března byla tato skupina spojena se zneužitím nyní opravené středně závažné bezpečnostní chyby v operačním systému Fortinet FortiOS k nasazení implantátů na síťová zařízení a interakci s výše uvedeným malwarem.

Aktér byl popsán jako „vysoce zdatný“ nepřátelský kolektiv zaměřený na obranné, technologické a telekomunikační organizace v USA, Japonsku a asijsko-pacifické oblasti.

Zdroj: thehackernews.com

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS