Search
Close this search box.

Co je EcoStruxure IT?

Schneider Electric EcoStruxure IT rozhovor

Přinášíme třetí z rozhovorů s Lukášem Votrubcem ze společnosti Schneider Electric, tentokrát na téma EcoStruxure IT. Odborníka ze Secure Power Division zpovídal Petr Smolník, šéfredaktor vydavatelství AVERIA LTD.

Lukáš Votrubec, Junior Sales Partners Manager, Schneider Electric
Lukáš Votrubec, Junior Sales Partners Manager, Schneider Electric

EcoStruxure IT – co tento název znamená v podání společnosti Schneider Electric a o jakou oblast / portfolio produktů se jedná?

APC logoJedná se o cloudové řešení, které je nezávislé na dodavateli a umožňuje monitorování a viditelnost fyzické IT infrastruktury z libovolného místa. Software poskytuje organizacím s distribuovaným IT prostředím a místními koncovými systémy nástroje ke sledování napájecího a chladicího zařízení fyzické infrastruktury od různých dodavatelů.

Pro jaké účely je tento produkt vytvořen / vyroben?

EcoStruxure IT monitoruje zařízení v reálném čase, měří výkon, okamžitě oznamuje problémy a poskytuje přehled k proaktivní správě IT infrastruktury. Výkon cloudového řešení vám umožní rozhodovat na základě dat, reagovat na nenormální chování zařízení dříve, než se z něj stane problém a spouštět analýzy, které vám pomohou soustředit se na důležité věci.

Kde je ideální využití těchto produktů a pro jakou skupinu zákazníků / firem jsou určeny?

Schneider Electric logoVyužití EcoStuxure IT je vhodné u správy non-IT technologií. Non-IT technologie jsou produkty a řešení, která jsou potřebná pro vlastní provoz IT technologií. Jedná se zejména o oblast bezpečného napájení, chlazení, měření spotřeby, monitoringu fyzického prostředí atd. Jakýkoliv zákazník, který svou infrastrukturu spravuje, připojuje do internetu nebo místní sítě, by měl mít zájem využívat tyto nástroje a snažit se zvyšovat její bezpečnost.

Jaké jsou výhody monitorování zařízení pomocí tohoto nástroje?

Výhod a využití pro EcoStruxure IT je celá řada. Jedná se především o výhody v oblasti dostupnosti, v možnosti přizpůsobení, zvýšené ochraně, ovladatelnosti a rychlosti. Hlavní výhodou je především výrazně vyšší efektivita při správě non-IT technologií, kdy prostřednictvím této aplikace, automatizací většiny procesů a s využitím výhod koncepce cloud-based nástrojů, dochází k výrazné úspoře času a celkových provozních nákladů.

EcoStruxure IT Schneider Electric rozhovor