Search
Close this search box.

COBAP zvedl obrat na rekordních 1,2 miliardy

Společnost COBAP, český dodavatel a správce komplexních služeb v oblasti technického zařízení budov, dosáhla v loňském roce svého historicky nejvyššího obratu. V meziročním srovnání jde o téměř desetiprocentní nárůst na 1,2 miliardy korun. Na výsledku se podle zakladatele společnosti podepsal, navzdory obecnému ochlazení ve stavebnictví, zejména sektor průmyslových a logistických areálů.

Průmyslové objekty tvořily v loňském roce více než polovinu (55 %) obratu společnosti a podle jejího vedení by měly být jedním z hlavních tahounů i v letošním roce.

„Výhled ve stavebnictví vnímáme na základě impulsů z trhu a poptávky směrem k naší společnosti jako stabilní, dochází pouze k přelívání v typech zakázek mezi výstavbou průmyslových staveb a stavbami občanské vybavenosti. Další vývoj bude ovšem přímo úměrný stavu domácí ekonomiky, jejíž kondice se bude propisovat i do stavebního trhu, a kterou nelze přesně predikovat,“ říká Zdeněk Tůma, spolumajitel a zároveň jednatel firmy COBAP.

Poroste tlak na efektivitu

Na trhu je patrné zastavení výrazného růstu cen stavebních materiálů z posledních let, u některých dokonce vlivem nižší poptávky již ceny poklesly. „V tomto roce ale očekáváme ještě vyšší tlak na efektivitu a snižování nákladů jako jedné z klíčových podmínek pro úspěch v rámci výběrových řízení ve stavebnictví,“ vysvětluje Zdeněk Tůma.

Pro společnosti nabízející technické zařízení budov, stejně jako i přímo pro stavební a developerské firmy, to znamená rostoucí nároky ve znalostech a využívání nejnovějších technologií, přístupů i kvalifikovaných odborníků. „Ročně proto investujeme do vzdělávání svých zaměstnanců a modernizaci informačních technologií několik milionů korun,“ doplňuje Zdeněk Tůma za společnost COBAP.

Budova pro Amazon i resort na Maledivách

Společnost COBAP s.r.o., člen skupiny COBAP GROUP s.r.o., je na trhu již od roku 2009 a kromě služeb v oblasti nízkého a vysokého napětí, slaboproudých a bezpečnostních systémů nabízí kompletní zajištění technického zařízení budov. Zákazníkům, zejména z řad stavebních firem, tím pomáhá ušetřit čas a snižovat náklady spojené s řízením a realizací multioborových projektů. Specializuje se především na komerční nemovitosti v sektoru průmyslových a logistických hal, zdravotnických objektů, staveb ve školství či sportovních a obchodních center a dalších budov občanské vybavenosti.

Firma působí zejména v České republice, kde ročně realizuje ke stovce projektů. Zkušenosti má ale i v zahraničí jako například na Slovensku, ve Švédsku či Francii. Mezi významné projekty, na kterých v minulosti spolupracovala, patří mimo jiné multifunkční budova O2 universum, logistické centrum Amazon v Kojetíně, skladová hala P3 Stochov, průmyslový objekt CTPark v Ostravě nebo luxusní hotelový komplex Velaa Private Island na Maledivách.

TZ

Zdroj: B2B NETWORK NEWS