Přeskočit na obsah

ČTÚ zahájil elektronickou aukci kmitočtů pro digitální rádia

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zahájil elektronickou aukci kmitočtů pro digitální rozhlas DAB+ v pásmu 174 až 230 MHz. Udělení přídělů předpokládá do konce roku. ČTÚ to oznámil v tiskové zprávě. Podle informací ČTK se aukce bude účastnit osm z původních devíti zájemců, úřad to ale nechtěl komentovat.

Soutěž se skládá ze čtyř aukčních fází, ve kterých budou postupně rozdělené aukční bloky mezi úspěšné účastníky. „Vítězná kombinace nabídek bude určena samostatně pro každou aukční fázi. Půjde o takovou kombinaci nabídek účastníků aukce, jejíž celková hodnota bude nejvyšší a současně se přidělí maximální množství aukčních bloků,“ uvedla mluvčí ČTÚ Tereza Meravá.

V první fázi budou nabídky na aukční bloky vhodné pro celoplošné sítě, předmětem druhé fáze budou aukční bloky pro sítě pokrývající několik regionů a v třetí fázi aukční bloky umožňující pokrytí pouze jednotlivých regionů. Účast v prvních třech fázích je podle ČTÚ omezena na základě definovaného spektrálního limitu tak, aby na trh mohli vstoupit i menší hráči a zároveň aby se maximálně využily všechny příděly napříč Českou republikou. Ve čtvrté fázi pak budou nabídnuty bez jakýchkoliv omezujících podmínek aukční bloky, které nezíská žádný z účastníků v předcházejících etapách aukce.

Na rozdělovaných kmitočtech mohou vzniknout dvě celoplošné sítě a 27 regionálních. Vyvolávací ceny jsou u přídělů pro celoplošné sítě 1,05 milionu korun, u regionálních se pohybují od desítek tisíc do 420 000 korun podle počtu obyvatel pokrývaného regionu.

V současnosti v Česku provozuje digitální rozhlasovou síť veřejnoprávní Český rozhlas, která pokrývá přes 95 procent obyvatel.

TZ

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy