Search
Close this search box.

ČTÚ zveřejnil dubnovou monitorovací zprávu a vyhlásil výběrové řízení na držitele poštovní licence

Dubnová monitorovací zpráva se věnuje převážně vyhlášení výběrového řízení na držitele poštovní licence. Nově se již neukládá jako povinnost poskytování služby dodání tiskovinového pytle a základní zahraniční služby pro tiskovinové pytle. Stejně jako v předchozím období se již neukládají základní služby dodání poštovního balíku do 10 kg vnitrostátně a dodání poštovních zásilek do 2 kg vnitrostátně pro poštovní zásilky, jejichž rozměry přesahují 35,3 x 25 x 2 cm nebo hmotnost 1 kg. V monitorovací zprávě dále informujeme o povinnostech poskytovatelů online platforem podle DSA či o nových aktivitách Telekomunikační akademie pro mládež.

Rada Českého telekomunikačního úřadu vyhlásila výběrové řízení na držitele poštovní licence pro období od 1. ledna 2025 do 31. prosince 2029. Předcházela tomu veřejná konzultace záměru, připraveného na základě závěrů přezkumu, provedeného v souladu s § 37 odst. 4 zákona o poštovních službách. Předmětem výběrového řízení je uložení povinnosti poskytovat a zajišťovat na celém území České republiky určené základní služby. Rozsah stanovených služeb se zásadně nemění oproti předchozímu období, ubude pouze povinnost služby tiskovinového pytle. Určené základní služby musí být poskytovány trvale na celém území České republiky prostřednictvím sítě minimálně 2 900 provozoven.

Informujeme všechny poskytovatele online platforem podle čl. 3 písm. i) nařízení DSA (s výjimkou mikro a malých podniků), kteří tak dosud neučinili, že registraci je možné provést přes online formulář. Úřad následně prověří správnost vyplněných údajů a vloží je do systému. Registraci poté dokončí Evropská komise.

TZ

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS