Search
Close this search box.

CyrusOne plánuje 72MW datové centrum ve Frankfurtu

Společnost CyrusOne oznámila plány na výstavbu svého dalšího datového centra ve Frankfurtu s názvem FRA6 po akvizici kanceláře Europark v Sossenheimu.

FRA6 se rozkládá na 27 500 m2 a nabídne celkovou IT kapacitu 72 MW na čtyřech podlažích, přičemž každé podlaží bude dodávat 18 MW. Časové osy vývoje nebyly sdíleny.

„Akvizice areálu Europark dále demonstruje závazek CyrusOne vůči Frankfurtu jako digitálnímu hlavnímu městu Evropy a naší pokračující evropské expanzi. Neustále vyhodnocujeme trh s cílem zvýšit naši přítomnost v oblasti Frankfurtu,“ řekl Andreas Paduch, oblastní viceprezident evropského prodeje společnosti CyrusOne. „Počáteční diskuse s hyperscale zákazníky a dalšími velkými podniky odhalily značný raný zájem o FRA6 a těšíme se, že v nich budeme pokračovat, jak postupujeme ve výstavbě. To podtrhuje jak naši odbornost na tomto trhu, tak naši schopnost důsledně dodávat řešení, která jsou zásadní pro obchodní úspěch a cíle expanze našich zákazníků.“

CyrusOne získal areál EuroPark, který se nachází na Wilhelm-Fay Strasse 31-37, od investiční skupiny Corum za 95 milionů EUR v lednu 2023. V době prodeje byl pozemek pronajat Deutsche Bank.

CyrusOne tehdy akvizici potvrdil s tím, že toto místo nabízí společnosti „významnou příležitost“ dodat zákazníkům další kapacitu datového centra, ale bez uvedení dalších podrobností.

V době prodeje Luke Jackson, ředitel International Capital Markets EMEA ve společnosti JLL, uvedl, že stávající kancelářská budova o rozloze 50 000 m2 je v současné době plně pronajata Deutsche Bank s dvouletým váženým průměrem neukončené doby pronájmu (WAULT), ale „bude ve střednědobém horizontu přemístěn na hyperscale zařízení“.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS