Search
Close this search box.

Danske Bank podepsala víceletou cloudovou smlouvu s AWS

Dánská Danske Bank podepsala víceletou cloudovou smlouvu s Amazon Web Services (AWS).

V rámci strategie technologické transformace společnosti s názvem Forward’28 bude banka migrovat některé ze svých starších aplikací, dat a infrastruktury do AWS ze svého stávajícího privátního cloudu.

To bude zahrnovat systémy pro firemní, institucionální a osobní zákazníky a bude migrováno více než 16 000 fyzických a virtuálních serverů a 1 000 aplikací.

Danske Bank uvedla, že „využije celou řadu cloudových technologií AWS“, včetně umělé inteligence (AI), strojového učení a generativních řešení AI.

„Jsme a nadále budeme přední bankou v digitálním věku, a proto významně investujeme do digitalizace a technologií, abychom poskytli lepší bankovní zkušenosti a zvýšili provozní efektivitu,“ řekl Frans Woelders, COO Danske Bank. „Naši zákazníci jsou stále více digitální a zaměřujeme se na splnění jejich očekávání ohledně online služeb a na to, abychom se stali jednoduchou, efektivní a bezpečnou bankou v souladu s naší strategií Forward’28.“

Podle Woelderse umožní spolupráce s AWS vývojářům banky vytvářet, testovat a spouštět služby rychleji a v souladu s bezpečnostními, regulačními požadavky a požadavky na udržitelnost.

Společnost také poskytne 1 500 svým zaměstnancům školení AWS.

Danske Bank veřejně oznámila, že v květnu 2022 bude používat více technologií veřejného cloudu, v té době jako příklad uvedla AWS a řekla: „To nám poskytuje přístup k nejnovějším inovacím – aniž bychom museli pokaždé znovu vynalézat kolo.“

V článku ze srpna 2019 se uvádí, že Danske Bank dříve hostovala své operace v pěti datových centrech a byla blízko dokončení migrace, která trvala čtyři roky, do „moderního prostředí privátního cloudu ve dvou datových centrech“. Poslední tisková zpráva nenaznačuje, že by společnost zcela opustila svůj privátní cloud.

Banka je také zákazníkem IBM a Infosys.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: ICT NETWORK NEWS