Přeskočit na obsah

Developer odhaluje plány na vytvoření centra klimatických technologií ve Velké Británii za 5 miliard liber

Společnost Earls Court Development Company, která je zodpovědná za řízení regenerace areálu bývalého výstaviště Earls Court v západním Londýně, se snaží přilákat investice ve výši 5 miliard liber, aby se z místa stal komerční prostor pro britský sektor čistých a klimatických technologií.

Síť sdílení energie

Společnost navrhuje jeden z největších projektů bez spalování ve Spojeném království pro smíšené použití. Schéma bude zahrnovat síť pro sdílení energie, která bude zachycovat teplo ze vzduchu a země a umožní jeho distribuci všem na místě. Celkově se projekt zaměří na nulové procento provozního uhlíku a 30procentní snížení spotřeby energie na celém místě.

Společnost nyní zveřejnila své Zásady budoucího života, které stanoví plán pro poskytování udržitelných budov, krajiny a míst v rámci celé zástavby.

Vedle nové čtvrti domů s nulovými emisemi uhlíku, kultury a přírody ECDC vybuduje 2,5 milionu čtverečních stop pracovní plochy, která bude zahrnovat výrobní prostory, kanceláře s laboratoří a možnosti velkého kampusu. První zakázky mají být připraveny k obsazení do roku 2028. Do komerčních prostor bude vloženo přibližně 5 miliard liber investic, přičemž projekt přinese celkem 6,5 miliardy liber soukromých investic do celého vývoje včetně rezidenčních prostor.

Na zahajovací akci v Earls Court představilo ECDC své plány udělat z Londýna centrum klimatických technologií spolu s techUK, Octopus Energy a London & Partners.

Evropský ekosystém klimatických technologií má v současné době hodnotu více než 80 miliard liber a od roku 2020 se jeho hodnota každým rokem zdvojnásobuje. Vláda Spojeného království navíc usiluje o dva miliony kvalifikovaných zelených pracovních míst do roku 2030. Podle ECDC však Spojenému království chybí centrum pro tento ekosystém. Jako největší uvolněná rozvojová příležitost v centru Londýna se sídlem v zóně 1 s dopravním spojením do velkých britských měst a na letiště má ECDC dobrou pozici.

Vzhledem k tomu, že jde o vyčištěné místo se stávajícími síťovými připojeními, existují příležitosti pro výzkum a vývoj pro společnosti, aby vyzkoušely nové technologie a inovace spolu s dočasnými laboratořemi řešení, přičemž první z nich budou dodány příští rok.

„Sektor čistých a klimatických technologií představuje pro Spojené království obrovskou příležitost. Toto odvětví se v Evropě rok od roku zdvojnásobuje a ve Spojeném království se zaměřujeme na vytváření kvalifikovaných zelených pracovních míst zítřka. V současné době však neexistuje jasný domov pro rostoucí průmysl a pro něj potřebné dovednosti,“ řekl Rob Heasman, generální ředitel Earls Court Development Company.

Heasman pokračuje: „Earls Court se záviděníhodnou polohou, s přístupem k metru, železničnímu a silničnímu spojení, v těsné blízkosti Heathrow a sousedící s White City Innovation District, je přirozenou destinací pro britský domov klimatu a čistých technologií.”

„S 2,5 miliony čtverečních stop pracovní plochy, od výrobních prostor, kanceláří s laboratořemi až po velké kampusy, bude tato lokalita inkubátorem inovací, díky čemuž se stane magnetem pro akademickou sféru, komerční nájemce, začínající podniky a kreativce.“

ECDC je společnost se sídlem v Earls Court, která je odpovědná za řízení regenerace areálu o rozloze 40 akrů, bývalého areálu výstaviště Earls Court, jménem společnosti Earls Court Partnership Limited – společného podniku mezi Delancey (jménem prostředků svých klientů) a nizozemského manažera penzijního fondu, APG a Transport for London (TfL), který byl založen v prosinci 2019.

V únoru 2023, po více než dvou letech diskusí a zapojení s místními komunitami, ECDC představilo vznikající návrhy pro z velké části opuštěný areál o rozloze 40 akrů. Zahájení další fáze konzultací je plánováno na listopad 2023, přičemž žádost o hybridní plánování by měla být předložena v létě 2024.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Obrázek: Freepik

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy