Přeskočit na obsah

DEWA vyvíjí systém nepřetržitého nabíjení dronů

Výzkumné a vývojové centrum Dubai Electricity and Water Authority (DEWA) zaregistrovalo nový patent na nabíjecí systém bezpilotních letounů (UAV), který umožňuje nepřetržité nabíjení.

Je navržen tak, aby poskytoval delší letové hodiny s velkou úložnou kapacitou. To je kromě zlepšení účinnosti nabíjení a usnadnění procesu nabíjení.

Indukční nabíjení

Systém využívá skupinu UAV k nabíjení hlavního pomocí elektromagnetické indukce. Může být použit pro vládní, vojenské, komerční a osobní operace.

Patent podporuje úsilí DEWA o zvýšení provozu UAV. Patří mezi ně automatická pravidelná kontrola fotovoltaických modulů v solárním parku Mohammed bin Rashid Al Maktoum Solar Park, největším solárním parku na světě používajícím model nezávislého výrobce energie (IPP).

DEWA používá UAV k zajištění dobrého výkonu solárních fotovoltaických panelů. Nový systém umožňuje delší pracovní dobu UAV, šetří čas a námahu, zvyšuje produktivitu a zlepšuje přesnost operací údržby.

Patent podporuje flotilu UAV společnosti DEWA v její iniciativě Sirb (v arabštině flotila).

„V Dewa pracujeme na zahrnutí inovací do našich různých strategií a iniciativ,“ řekl Saeed Mohammed Al Tayer, výkonný ředitel a CEO Dewa. „Toto je součást iniciativy Dubai 10X, kterou zahájil Jeho Výsost šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, viceprezident a premiér Spojených arabských emirátů a vládce Dubaje, která pověřuje vládu Dubaje stát se globálním lídrem, který je o 10 let napřed před všemi ostatními městy prostřednictvím vládní inovace a reformy tradičních pracovních mechanismů.”

“Máme v úmyslu, aby Dewa držela krok s technologiemi čtvrté průmyslové revoluce, abychom utvářeli budoucnost a vytvořili znalostní, konkurenceschopnou ekonomiku, která využívá inovace a budoucí technologie.”

„Patent byl vyvinut a testován v laboratoři DEWA ve R&D Center pro roboty a UAV. Laboratoř pomohla DEWA dosáhnout titulu Guinessovy knihy rekordů pro první 3D tištěnou laboratoř na světě.”

Laboratoř je první budovou ve Spojených arabských emirátech, která byla plně vytištěna na místě. Jsou zde umístěny rovery a drony, které jsou navrženy a vyrobeny interně.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy