Přeskočit na obsah

Digitální agentura má mít výdaje dvě mld. Kč, návrh projednal sněmovní výbor

Nová Digitální a informační agentura má příští rok hospodařit s téměř dvoumiliardovými výdaji. Příjmy očekává 43 milionů korun, v drtivé většině půjde o peníze z Evropské unie. Rozpočet agentury dnes projednal sněmovní výbor pro veřejnou správu. Vzhledem k momentální většině přítomných opozičních poslanců nepřijal usnesení k její podpoře. Kapitolu agentury obsahuje i letošní schválený rozpočet, ovšem s nulovými výdaji i příjmy.

Digitální a informační agentura vznikla zákonem letos k lednu jako další ústřední orgán státní správy. Naplno začala fungovat od dubna, kdy převzala od ministerstva vnitra správu některých státních informačních systémů.

Více než 45 milionů korun má vydat agentura příští rok za správu základních registrů. Více než 1,95 miliardy korun půjde podle plánu na plnění dalších úkolů agentury. Částka zahrnuje i 138 milionů korun na platy zaměstnanců. Investice jsou v návrhu rozpočtové kapitoly vedeny za 399 milionů korun. Prvním velkým projektem agentury je vytvoření digitální podoby osobních dokladů, které budou moci sloužit pro prokazování lidí vedle fyzického průkazu.

TZ

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS 

​ 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS