Search
Close this search box.

Do blockchain gamingu bylo letos zatím investováno 2,3 miliardy dolarů

DappRadar, decentralizovaná platforma pro sledování aplikací, odhalila údaje naznačující pozoruhodný příliv investic do blockchainové herní sféry ve výši 600 milionů dolarů během třetího čtvrtletí roku 2023.

V širším prostředí blockchainových herních podniků nebyl rok 2023 ničím menším než ohromující a byl svědkem neuvěřitelných 2,3 miliardy dolarů nalitých do této oblasti. Je pozoruhodné, že i přes zdánlivě medvědí kryptotrh v průběhu roku přispělo samotné třetí čtvrtletí k tomuto prosperujícímu ekosystému 600 miliony dolarů.

Když se ponoříme hlouběji do čtvrtletního rozdělení, zpráva DappRadar odhaluje, že první čtvrtletí roku 2023 bylo svědkem působivých investic ve výši 739 milionů dolarů. Dynamika pokračovala ve druhém a třetím čtvrtletí a přidala 973 milionů dolarů, respektive 600 milionů dolarů. Sečteno a podtrženo, blockchainový herní sektor během prvních tří čtvrtletí roku 2023 úspěšně přilákal investice ve výši 2,3 miliardy dolarů.

Zejména ve třetím čtvrtletí roku 2023 bylo na vývoj her a technologií souvisejících s metaversem přiděleno 213 milionů dolarů, a to navzdory skeptikům prohlašujícím zánik metaverse. Zbývající investice ve stejném období byly směřovány do herní infrastruktury Web3 a investičních firem.

I když tyto investice podtrhují pokračující víru v blockchainovou herní arénu, stojí za zmínku, že investice do her na webu 3 v tomto roce výrazně zaostávají ve srovnání s rokem 2022. Analytici DappRadar konkrétně zdůraznili, že součet investic v aktuálním roce je pouze „30 % loňské fundraisingové aktivity”.

Při zpětném pohledu bylo třetí čtvrtletí roku 2022 svědkem monumentálních investic do blockchainu ve výši 1,2 miliardy dolarů. Třetí čtvrtletí roku 2023 však zaznamenalo značný pokles a zaznamenalo přibližně o 50 % méně, což znamená výrazný pokles investičního prostředí tohoto prostoru.

Zdroj: bitcoinworld.co.in

Zdroj: ICT NETWORK NEWS