Přeskočit na obsah

Do roku 2026 se předpokládá více než 115 milionů inteligentních budov

Předpokládá se, že počet budov celosvětově využívajících inteligentní technologie dosáhne v roce 2026 115 milionů.

Podle nové studie společnosti Juniper Research představuje nárůst ze 45 milionů v roce 2022 tempo růstu o více než 150 procent a odráží rostoucí poptávku po energetické účinnosti ze strany podniků i obyvatel, protože náklady na energii rostou.

Bezpečné a pohodlné prostředí

Analytici definují chytrou budovu jako budovu, která využívá konektivitu k umožnění ekonomického využívání zdrojů a zároveň vytváří bezpečné a pohodlné prostředí pro obyvatele.

Nový výzkum Smart Buildings: Key Opportunities, Competitor Leaderboard & Market Forecasts 2022-2026 zjistil, že umožněním budovám monitorovat a automatizovat běžné funkce lze dosáhnout významného zvýšení efektivity a zároveň zlepšit prostředí pro pracovníky a obyvatele.

Zpráva společnosti Juniper doporučuje, aby se prodejci zaměřili na vytváření analytických platforem, aby bylo možné získat co největší hodnotu z nasazení.

Výzkum zjistil, že nebytové inteligentní budovy budou v roce 2026 tvořit 90 procent celosvětových výdajů na chytré budovy; na podobné úrovni jako v roce 2022. Juniper uvádí, že tato dominance je způsobena většími úsporami z rozsahu v komerčních prostorách, které řídí výdaje, a také komerčním zaměřením většiny technologií inteligentních budov.

Podle studie překročí celosvětové dodávky senzorů používaných v inteligentních budovách v roce 2026 jednu miliardu ročně – což je nárůst z 360 milionů v roce 2022 – to představuje nárůst o 204 procent.

Senzory v kombinaci s platformami pro inteligentní správu umožní inteligentním budovám přizpůsobit se podmínkám; přizpůsobení prvků, jako je osvětlení, vytápění a ventilace, s požadavky na provoz. Zpráva také doporučuje, aby se dodavatelé chytrých budov spojili s prodejci umělé inteligence (AI), aby maximalizovali výhody automatizace, jako jsou snížené náklady na energii a lepší pracovní prostředí.

„Prodejci platforem pro inteligentní budovy se pochopitelně zaměří na případy použití mimo obytné prostory, protože ty poskytují vyšší návratnost investic, ale neměli by zanedbávat význam rezidenčních nasazení, protože se zvyšují obavy o životní prostředí,“ řekla Dawnetta Grantová, průmyslová analytička společnosti Juniper Research a spoluautorka výzkumu.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy