Search
Close this search box.

Do superpočítače Fugaku byl přidán systém SambaNova pro zvýšení výkonu umělé inteligence

Společnost SambaNova Systems zabývající se AI hardware-as-a-service nasadí jeden ze svých superpočítačů v RIKEN Center for Computational Science (R-CCS) v Japonsku.

Systém DataScale bude spárován s Fugaku, druhým nejrychlejším superpočítačem na světě.

„Poskytování systémových prostředků SambaNova R-CCS poskytuje novou možnost pro urychlení integrace HPC simulací a AI s Fugaku,“ řekl profesor Satoshi Matsuoka, ředitel R-CCS.

„Nový systém SambaNova podpoří výzkum konvergence HPC a AI, včetně počítačového vidění s ultra vysokým rozlišením pro vytvoření digitálního dvojčete pro éru Society 5.0.“

Výzkumníci R-CCS použijí DataScale k vývoji náhradních modelů ke zlepšení přesnosti 3D počítačového vidění s ultra vysokým rozlišením, včetně inspekce sociální infrastruktury, jako jsou dálnice, a ke zpracování obrazových datových sad s ultra vysokým rozlišením.

Zatímco Fugaku používá 152 064 48jádrových procesorových čipů Fujitsu Arm A64FX, SambaNova vyvinula vlastní čip Reconfigurable Dataflow Unit (RDU), který je k dispozici pouze v rámci širšího balíčku DataScale. Společnost tvrdí, že vývoj jediného hardwarového a softwarového balíčku jej optimalizuje pro pracovní zátěže AI.

Dříve se spároval systém DataScale se superpočítačem Corona Lawrence Livermore National Laboratory a další z jeho systémů testuje Argonne National Laboratory.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS