Přeskočit na obsah

Dopravní společnosti se spojily pro systém detekce hybridního provozu

Společnost pro správu inteligentní infrastruktury mobility Iteris a globální dodavatel mobility Continental uvádějí na trh hybridní systém detekce provozu, který umožňuje aplikace reálného světa typu vozidlo ke všemu (V2X) a pokročilou vizualizaci křižovatek.

Video a radarový detekční systém nazvaný Vantage Fusion poskytuje přesnost detekce, sledování a klasifikace vozidel, chodců a cyklistů s vizualizačními schopnostmi, které údajně umožňují sledování křižovatek shora dolů v reálném čase.

Spolupráce na dopravní infrastruktuře

Vantage Fusion je prvním řešením nedávno oznámené spolupráce společností Iteris a Continental na dopravní infrastruktuře zaměřené na budoucnost, které využívá automobilové senzory a konektivitu infrastruktura-vozidlo (I2V), aby byly systémy městské dopravy po celé Severní Americe bezpečnější, efektivnější a udržitelnější. Zaměřuje se také na podporu úsilí místních a regionálních dopravních agentur o dosažení jejich cílů Vision Zero a přípravu měst a automobilových OEM na pokrok v technologiích propojených a automatizovaných vozidel (CAV).

Vantage Fusion využívá informace generované automobilovými senzory k umožnění kooperativního vnímání. Kromě sdílení polohy připojeného vozidla s jinými zařízeními s podporou V2X umožňuje kooperativní zasílání zpráv o vnímání tomuto vozidlu a také sdílet to, co vnímá – například chodce nebo auto – se zbytkem svého připojeného prostředí.

Systém je připraven pro připojení k vozidlu a je schopen poskytovat data kritické infrastruktury prostřednictvím komunikace V2X připojeným a automatizovaným vozidlům (CAV), včetně prostřednictvím BlueToad Spectra CV společnosti Iteris. Je také plně kompatibilní s VantageCare, službou podpory sledování stavu od Iteris, stejně jako s Iteris ClearGuide SPM a VantageLive a dalšími aplikacemi pro měření dopravy a mobility třetích stran.

Spolupráce je zaměřena na zlepšení současné dopravní infrastruktury a zároveň směřování k vyváženější, inteligentnější a optimalizované infrastruktuře, která v budoucnu bezproblémově komunikuje s ekosystémem mobility díky rozšířeným schopnostem snímání.

„Když se díváme do budoucnosti s více CAV, infrastruktura bude hrát větší roli a bude vyžadovat aktualizace v oblasti snímání, konektivity a komunikačních schopností,“ řekl Murali Srinivasan, viceprezident pro pasivní bezpečnost a senzoriku, Continental North America.

„Uvedení Vantage Fusion je důkazem kombinace naší dlouhé a osvědčené historie v oblasti bezpečnostní senzoriky s odbornými znalostmi společnosti Iteris v oblasti inteligentní správy infrastruktury, abychom mohli poskytovat řešení, která přispějí k většímu povědomí o životním prostředí a zvýšení bezpečnosti účastníků silničního provozu.“

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy