Přeskočit na obsah

Dynabook Satellite Pro E10-S byl vybrán jako zařízení doporučené pro Windows 11 SE

Společnost Dynabook oznámila, že notebook Satellite Pro E10-S byl vybrán jako jedno z omezeného počtu zařízení doporučených společností Microsoft pro Windows 11 SE – nový operační systém učený pro oblast vzdělávání.

Robustní, cenově dostupný a účelový

Notebook Satellite Pro E10-S s displejem o úhlopříčce 11,6” byl představen v březnu tohoto roku. Jedná se o robustní, cenově dostupné a dobře zabezpečené zařízení určené pro oblast vzdělávání jak z pohledu optimální výuky, tak i z hlediska snížení zátěže IT administrátorů.

Satellite Pro E10-S byl navržen tak, aby odolal nástrahám studentského života. Gumové prvky chrání zařízení před případnými nárazy ve školních taškách a zároveň zvyšují stabilitu na stole během práce. Rám notebooku byl zesílen tak, aby vydržel tlak i případné pády z výšky běžného stolu*. Odolnější nabíjecí konektor, panty i klávesnice odolná proti polití s nově navrženými závěsy kláves byly přísně testovány, aby zajistily vyšší odolnost i během dlouhodobého používání. Displej notebooku E10-S lze otevřít o 180 stupňů a snadno tak sdílet obsah displeje bez nebezpečí poškození pantů. „Bezvětrákové“ provedení navíc umožňuje ve třídách během výuky tichý chod.

Windows 11 SE, systém vytvořený pro studenty a optimalizovaný pro administrátory

Zcela nový operační systém Windows 11 SE je první cloudová verze optimalizovaná pro vzdělávání se zaměřením na studenty základních a středních škol. Tato zjednodušená edice operačního systému Windows 11 poskytuje přehledné prostředí bez rušivých prvků, jednoduchou startovací obrazovku Simple Start a optimalizované rozvržení aplikací zaměřené na webové využití. Systém navržený pro cloudové prostředí pracuje výhradně s cloudovými identitami, uživatelské soubory se ukládají do cloudu (prostřednictvím OneDrive) a na vyžádání jsou k dispozici také offline.

Soukromí studentů a zabezpečení dat je zajištěno tak, aby se uživatelé mohli přihlásit odkudkoli. Windows 11 SE nabízí srozumitelné a komplexní filtrování obsahu, a také SmartScreen, která poskytuje funkce pro správu a zabezpečení notebooku E10-S. Zařízení se konfiguruje prostřednictvím Microsoft Intune for Education, včetně technologie Windows Autopilot, což IT správcům usnadňuje práci při konfiguraci i údržbě a neklade zvýšené nároky na infrastrukturu přenosných počítačů studentů i učitelů.

Satellite Pro E10-S s Windows 11 SE bude celosvětově dostupný od prvního čtvrtletí roku 2022.

TZ

@RadekVyskovsky

Zdroj: ICT NETWORK NEWS