Přeskočit na obsah

Edinburgh začíná zavádět nabíjení elektromobilů

Edinburgh zahájil zavádění pouličního dobíjení elektromobilů. Program je financován odměnou ve výši 2,2 milionu liber prostřednictvím fondu Transport Scotland’s Switched on Towns and Cities Challenge Fund.

Skotské hlavní město uvedlo, že jeho přechod na čistou dopravu s nízkými emisemi, jako jsou elektrická vozidla, je kritický, má-li splnit svůj cíl do roku 2030.

Instalační plán

V Ingliston Park-and-Ride jsou spuštěny nové nabíječky pro elektromobily a probíhají práce na instalaci nabíječek po městě jako součást plánů na zavedení 81 pouličních nabíječek (141 zásuvek). Dalších pět rychlonabíječek (pět pozic) a 14 pomalých nabíječek (28 pozic) bude brzy v provozu v Hermiston Park-and-Ride.

Probíhají také přípravné práce na instalaci dalších 41 rychlonabíječek – což představuje 72 nabíjecích pozic – v pouličních lokalitách v obytných čtvrtích hlavního města. Ty budou kompletní a dostupné k použití začátkem léta.

Zatímco používání stávajících nabíječek je v současné době bezplatné, tarify nabíjení, jak je schválila rada v rámci procesu stanovování rozpočtu, mají být zavedeny v květnu. Veškeré získané příjmy budou použity na financování průběžných nákladů spojených s infrastrukturou nabíjení elektrických vozidel, uvádí městská rada.

Městská rada hledá budoucí umístění nabíječek pro elektromobily pomocí dat ze dvou studií Energy Savings Trust a vyvinula bodovací rámec. V rámci toho bylo identifikováno několik potenciálních nových míst pro nabíječky.

„Jsem potěšen, že skotská vládní investice ve výši 2,2 milionu liber dodá novou infrastrukturu pro nabíjení elektromobilů v Edinburghu,“ řekla ministryně dopravy Jenny Gilruthová.

„Naše financování Switched on Towns and Cities transformuje poskytování dobíjecích bodů v Edinburghu nejen na klíčových parkovištích, ale také prostřednictvím 72 nových nabíjecích stanic na různých místech po celém městě.”

Pokračovala: „To zlepší kvalitu ovzduší a ochrání naše klima – přímo podpoří náš závazek postupně ukončit potřebu nových benzinových a naftových automobilů a dodávek do roku 2030.“

Neil Swanson, ředitel Electric Vehicle Association Scotland, doufá, že úsilí Edinburghu bude replikováno v celém Skotsku. Řekl: „To, co dnes zažíváme, je seismická změna směrem k nízkoemisní dopravě. Vzhledem k tomu, že Skotsko postupuje vpřed se stále rostoucím počtem prodejů elektrických vozidel meziměsíčně, je důležité, aby tamní veřejná nabíjecí infrastruktura současně uspokojovala rostoucí poptávku po řadě vhodně umístěných nabíjecích bodů.”

Pokračoval: „Jak již skotská vláda a Transport Scotland naznačily ve svém nedávno oznámeném závazku čelit těmto výzvám, existuje naléhavá potřeba držet krok s rychlým přijetím ze strany těch, kteří vidí finanční i ekologické přínosy přechodu na plně elektrickou dopravu.”

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

EVOLOOP v nabídce ATC

Společnost AT Computers rozšířila portfolio o nový produkt značky Evoloop. Jde o webovou aplikaci vyvinutou slovenskou firmou COMTEC s. r. o.  a slouží pro řízení prodeje,

Číst dále »
Generated by Feedzy