Přeskočit na obsah

Einstein GPT, první generativní umělá inteligence pro CRM na světě

Společnost Salesforce představila nedávno svou novinku Einstein GPT. Jde o první generativní technologii CRM s umělou inteligencí na světě, která poskytuje obsah v každé interakci v oblasti prodeje, služeb, marketingu, obchodu ale i IT. Technologie Einstein GPT společnosti Salesforce tak nadobro mění dosavadní zákaznickou zkušenost.

Einstein GPT spojí vlastní modely umělé inteligence společnosti Salesforce s partnerskou technologií generativní AI a s daty v reálném čase ze Salesforce Data Cloud. Veškerá takto získaná zákaznická data se pak sjednotí do jednoho. Díky Einstein GPT budou moci zákazníci tato data propojit s pokročilými modely AI společnosti OpenAI. Krom toho si také budou moci zvolit vlastní externí model a zadávat pokyny v přirozeném jazyce přímo ve svém systémuCRM od Salesforce, který se bude průběžně přizpůsobovat měnícím se informacím a potřebám zákazníků v reálném čase.

Einstein GPT může například generovat personalizované e-maily pro prodejce, navrhnout specifické odpovědi pro pracovníky zákaznického servisu, aby rychleji odpovídali na dotazy zákazníků, vytvořit cílený obsah pro marketéry, aby zvýšili míru odezvy kampaní, a automaticky generovat kód pro vývojáře.

„Svět zažívá s nástupem technologií reálného času a generativní umělé inteligence jednu z nejhlubších technologických změn. Ta přichází v klíčovém okamžiku, kdy se každá společnost zaměřuje na inteligentnější, automatizovanější a personalizovanější spojení se svými zákazníky,“ řekl Marc Benioff, generální ředitel společnosti Salesforce. „Einstein GPT v kombinaci s naším datovým cloudem a integrací ve všech našich cloudech, stejně jako v Tableau, MuleSoft a Slack, je dalším způsobem, jak otevíráme dveře do budoucnosti AI pro všechny naše zákazníky. Při spuštění budeme také integrovat OpenAI,“ dodal.

Integrace s OpenAI

Salesforce kombinuje podnikovou technologii ChatGPT společnosti OpenAI s privátními modely umělé inteligence společnosti Salesforce, aby mohla poskytovat relevantní a důvěryhodný obsah generovaný umělou inteligencí.

„Jsme nadšeni, že můžeme využít sílu technologie OpenAI v CRM,“ řekl Sam Altman, generální ředitel společnosti OpenAI. “Díky tomu může tuto technologii využívat více lidí a my se tak dozvíme informace o jejím reálném využití, což je pro zodpovědný vývoj a nasazení umělé inteligence zcela zásadní – a toto přesvědčení s námi sdílí i společnost Salesforce.”

Generative AI Fund v hodnotě 250 milionů dolarů

Společnost Salesforce rovněž oznámila založení fondu Generative AI Fund společnosti Salesforce Ventures, globální investiční složky společnosti. Nový fond v hodnotě 250 milionů dolarů bude investovat do startupů s vysokým potenciálem, podporovat startupový ekosystém a podněcovat vývoj zodpovědné, důvěryhodné a generativní AI.

Dostupnost

Einstein GPT je v současné době v uzavřeném pilotním provozu.

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy