Search
Close this search box.

Ericsson a Google Cloud spolupracují na cloudovém RAN

Ericsson a Google Cloud oznámily plány na vývoj řešení Ericsson Cloud RAN na Google Distributed Cloud (GDC).

Plány byly podrobně popsány, když dvojice rozšířila své stávající partnerství.

Podle Ericssonu bude partnerství pro vývoj Ericsson Cloud RAN na GDC nabízet integrovanou automatizaci a orchestraci a možnost využít AI/ML pro poskytovatele komunikačních služeb, aby z toho měli prospěch.

Cloud RAN, také známý jako C-RAN nebo Centralized-RAN, je přístup k sítím mobilních telefonů, který využívá otevřenou rádiovou přístupovou síť (Open RAN) a virtualizuje ji. Jednoduše řečeno, Cloud RAN je cloudový přístup k rádiové přístupové síti.

GDC je hybridní Edge cloudová nabídka společnosti Google a rozšiřuje hardware a software společnosti na okraj sítě a do místních datových center.

Ericsson poznamenává, že společně s Google Cloud úspěšně „demonstroval plnou implementaci Ericsson vDU a vCU na GDC Edge“, zatímco řešení běží naživo v Ericsson Open Lab v Ottawě v Kanadě.

„Toto partnerství nám umožňuje prohloubit a rozšířit naši cennou spolupráci s Google Cloud a operátorům otevírá nové příležitosti k využití výhod cloudových nativních řešení a automatizace,“ řekl Mårten Lerner, vedoucí produktové řady Cloud RAN, Ericsson.

„Společnost Ericsson je i nadále odhodlána zajistit adaptabilitu svých aplikací Cloud RAN v různých cloudových infrastrukturách a nabídnout operátorům větší flexibilitu a možnost volby při zavádění cloudové sítě RAN a také podporovat vyvíjející se hybridní cloudové architektury společně se službou Google Cloud.“

Nasazení Cloud RAN od Ericssonu na GDC Edge umožňuje dodávku automatizovaného a distribuovaného cloudu, poznamenává Ericsson, a tvrdí, že může poskytnout efektivnější, spolehlivější, výkonnější a zabezpečenou softwarově orientovanou infrastrukturu RAN.

Poskytovatelé komunikačních služeb budou moci využívat Google Cloud Vertex AI, BigQuery a další cloudové služby ke zlepšení použitelnosti rozsáhlých datových sad poskytovaných aplikacemi Cloud RAN při provozu Ericsson Cloud RAN na GDC Edge.

„Jsme hrdí na to, že umožňujeme provoz Ericsson Cloud RAN na infrastruktuře Google Distributed Cloud Edge, která zahrnuje přístup k našim schopnostem AI/ML a také cloudově nativní automatizaci,“ dodal Gabriele Di Piazza, senior ředitel pro telekomunikační produkty Google Cloud.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Freepik

Zdroj: ICT NETWORK NEWS