Search
Close this search box.

Ericsson instaluje podzemní základnové stanice 5G pro KDDI v Japonsku

Japonský operátor KDDI si vybral Ericsson pro nasazení prvních podzemních základnových stanic 5G v zemi.

Švédský prodejce uvedl, že bude podporovat KDDI při zavádění základnových stanic 5G „ve tvaru šachty“, které budou dodávat podzemní antény. Prodejce uvedl, že základnové stanice vault umožňují poskytovatelům služeb a městům umístit zařízení do stávajících podzemních trezorů s optickou a energetickou infrastrukturou připojenou k anténám na úrovni země. Tento druh nasazení umožňuje rychlý proces povolení a nasazení a zároveň zajišťuje, že nemají žádný vizuální dopad na prostředí ulic.

„V Japonsku bylo mnoho základnových stanic instalováno na ocelové věže a střechy budov, aby bylo dosaženo vysokorychlostní mobilní komunikace v rozsáhlých oblastech. Vyskytly se však problémy, jako je omezení instalace základnových stanic v malebných oblastech kvůli krajině,“ vysvětlil Ericsson v tiskové zprávě. Před dvěma lety však Ministerstvo vnitra a komunikací (MIC) předložilo nový systém pokynů pro ochranu proti rádiovým vlnám pro základnové stanice v trezoru, který umožňoval výstavbu a provoz takové infrastruktury.

Ericsson uvedl, že jeho podzemní antény základnových stanic 5G umožňují operátorům šetřit místo a také usnadňují využití stávajících aktiv, jako je optická vlákna a infrastruktura elektrické energie.

„Podzemní antény společnosti Ericsson mohou poskytovat robustní konektivitu v omezeném prostoru, jako jsou šachty, kde již existují vlákna a energie a kde není možná instalace standardních míst. Anténa, která je instalována pod zemí, poskytuje optimální vyzařovací charakteristiky směrem nahoru v zastavěném prostředí a zároveň je méně náchylná na zatížení větrem,“ uvedl prodejce.

Ericsson tvrdil, že jeho řešení trezorů řeší potřeby měst tím, že „umožňují opětovné využití stávajících aktiv a podzemních prostor“, a dodal, že je lze rozmístit „na ulicích, náměstích, nákupních zónách a všude tam, kde nelze získat povolení pro umístění venkovních antén v husté městské zástavbě.”

V lednu společnost KDDI oznámila, že ve spolupráci se Samsung Electronics a Fujitsu zahájila komerční nasazení 5G Open Virtual Radio Access Network (Open vRAN) kompatibilních s O-RAN v japonské Osace.

KDDI vyvíjí 5G Open vRAN kompatibilní s O-RAN pomocí virtualizovaných řešení Samsung. Pro tato nová místa aktualizoval KDDI software 5G Open vRAN kompatibilního s O-RAN, který úspěšně zapnul v únoru 2022. 5G virtualizovaná CU (vCU) a virtualizovaná DU (vDU) a rádiové jednotky Fujitsu jsou propojeny otevřeným rozhraním. Také bezdrátové ovladače jsou vybaveny plně virtualizovaným softwarem RAN na univerzálních serverech pro realizaci síťových funkcí, uvedlo japonské telco.

Základní funkce jsou implementovány jako software umožňující flexibilní a efektivní správu síťových zdrojů. Společnost KDDI dále aktualizovala software nových umístění, aby podporovala řešení 5G NSA připojené ke stávajícím lokalitám 4G a funkce, které byly realizovány v konvenčních lokalitách pomocí vyhrazeného zařízení včetně Multi-User MIMO (MU-MIMO). „Výsledkem je, že zákazníci se stávajícími smartphony 5G NSA si budou moci užívat stejně pohodlné komunikace jako dříve. Navíc se jedná o první komerční implementaci MU-MIMO na světě s interoperabilitou více dodavatelů vyhovující O-RAN,“ uvedlo telco.

KDDI, Samsung a Fujitsu uvedly, že budou pokračovat ve vývoji řešení pro Open vRAN v Japonsku a budou podporovat celostátní nasazení služeb 5G SA pro KDDI.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS