Vietnamská technologická skupina FPT Corporation zprovoznila datové centrum FPT Fornix HCM02 v Technoparku vysokých technologií v Ho Či Minově Městě. Osmipodlažní objekt nabízí 10 000 m² plochy a kapacitu až 3 600 racků; práce na projektu začaly v roce 2020.
HCM02 je navrženo jako carrier-neutral, tedy s možností připojení k různým telekomunikačním operátorům podle volby zákazníka. „Model carrier neutral přináší flexibilitu připojení, optimalizuje náklady, zvyšuje redundanci a zlepšuje provozní efektivitu. Vytváří také otevřený digitální ekosystém, který přispívá k ochraně suverenity a bezpečnosti národní digitální infrastruktury,“ uvedl Tran Hai Duong, předseda představenstva a generální ředitel FPT Telecom International.
Podle FPT jde o první datové centrum ve Vietnamu navržené podle standardu LEED, který hodnotí energetickou efektivitu a udržitelnost budov. Společnost tak rozšiřuje vlastní infrastrukturu, která nyní zahrnuje čtyři datová centra: dvě v Hanoji (FPT Fornix HN01 a HN02) a dvě v Ho Či Minově Městě (FPT Fornix HCM01 a nové HCM02) s celkovou plochou přes 17 000 m² a kapacitou více než 7 000 racků.
FPT, založená v roce 1988, patří mezi největší vietnamské poskytovatele IT a telekomunikačních služeb. Původně vznikla pod názvem Food Processing Technology, dnes zkratka FPT znamená Financing and Promoting Technology. Portfolio zahrnuje vývoj softwaru, internet a TV služby, cloud, konektivitu i široké spektrum spravovaných služeb.
Nové centrum Fornix HCM02 má podpořit rostoucí poptávku po digitální transformaci ve Vietnamu a regionu, včetně potřeb podniků v oblasti cloudu, bezpečnosti a konektivity s vysokou dostupností.
Zdroj: Data Centre Dynamics
Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS
Zdroj: ICT NETWORK NEWS