Search
Close this search box.

Geekom představuje AX8 Mini PC s podporou procesorů Intel 13. generace a AMD Ryzen 8000

Geekom uvedl na trh Geekom AX8 Mini PC na JD.com s designem inspirovaným NUC, který je dodáván jak ve variantách AMD Ryzen řady 8000, tak ve variantách založených na Intel 13. generace.

Tento Mini PC se dodává ve dvou barvách. V bílé barvě jsou modely s procesorem Intel a v modré modely AMD. V nabízených specifikacích je značné množství rozmanitosti, zejména pokud chcete hodnotný iGPU.  Nejdražší model, model Ryzen 9 8945HS, se vyšplhá na 5099 čínských jüanů, zhruba 703 USD.

I/O porty Geekom AX8

Stroje jsou vybaveny širokou škálou portů. Dva přední porty USB 3 typu A a další porty USB 3 typu A vzadu spolu s portem USB 2 typu A. K dispozici je jeden port USB 3 typu C spolu s portem USB 4 typu C. Kabelové síťové funkce zajišťuje 2.5G ethernetový port. Konečně tu máme 3,5mm audio jack pro starší audio připojení.

Celkově se Geekom AX8 jeví jako poměrně kompletní nabídka mini PC, zejména s ohledem na téměř přímou adaptaci dříve Intel, nyní Asus řady NUC Mini PC designů. Modrý lak je také příjemným doplňkem pro uživatele AMD, i když někteří by mohli namítnout, že modrá měla být ponechána pro modely Intel a procesory AMD měly dostat bílý kryt.

Všem uživatelům, kteří doufají, že na těchto mini PC budou hrát nenáročné hry nebo pracovat s akcelerací GPU, doporučujeme také modely s grafikou Iris Xe nebo (ideálně) modely Radeon 780M, protože Intel UHD iGPU jsou notoricky slabé. Radeon 780M je také stále jedním z nejsilnějších iGPU řešení na trhu, i když silnější Radeon 890M je nyní součástí procesorů Ryzen AI 300.

Zdroj: tomshardware.com

Foto: Geekom

Zdroj: KANKRY