Search
Close this search box.

GFI Software přidává WAN Agent do řešení GFI LanGuard

Společnost GFI Software představila GFI LanGuard WAN Agent, funkčnost umožňující vzdálené skenování zranitelností u zákazníků. Po nedávném uvedení GFI LanGuard ve verzi MSP se jedná o další rozšíření možnosti využití odsvědčeného bezpečnostního nástroje.

WAN Agent řeší potřebu skenování vzdálených uživatelů bez nutnosti VPN sítě. Funkčnost nabízí zákazníkům možnost identifikovat a vyřešit zranitelnosti napříč distribuovanou architekturou z centralizovaného rozhraní. WAN agent se vyznačuje jen minimálními požadavky na zdroje, což zaručuje flexibilní optimalizaci procesů v oblasti hodnocení zranitelností a strategie patch managementu. V současné době je GFI LanGuard WAN agent ve veřejné beta verzi.

„GFI LanGuard WAN Agent významně zjednodušuje a zefektivňuje skenování zranitelností v distribuovaných prostředích,“ řekl Jozef Kačala, Vicepresident of Global Sales Engineering ve společnosti GFI Software. „Instaluje se na každý vzdálený počítač, který je potřeba skenovat a aktualizovat, s využitím konzole GFI LanGuard. WAN agent a konzole přitom komunikují zabezpečeně prostřednictvím platformy AWS k zasílání či přijímání příkazů ke skenování a patchování. V současné době je agent veřejně k dispozici pro testování beta verze.“

GFI LanGuard je řešení s celou řadou bezpečnostních funkcí včetně hodnocení zranitelností, identifikace chybějících aktualizací, instalací potřebných záplat, softwarového a hardwarového auditu a celkového auditu kybernetického zabezpečení. Jeho MSP verze poskytuje MSP poskytovatelům možnost dodávat zákazníkům služby skenování firemních sítí v modelu „Pay-Per-Scan“, tedy platby za jednotlivé skeny, aniž by si tito zákazníci museli pořizovat celé řešení.

TZ

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS