Přeskočit na obsah

Globální pojišťovací trh zasáhla vlna podvodů

Pojistné podvody způsobují ročně jen v USA ztráty více než 80 miliard dolarů. Vlna pojistných podvodů se netýká jen Spojených států. Podvodníci na celém světě používají phishingové programy, malware a nástrahy na sociálních sítích k odcizení citlivých osobních údajů od nic netušících spotřebitelů. Osobní data se následně prodávají na dark netu pro nezákonné účely. Podvodníci mohou odcizenou osobní identitu využít k podávání falešných žádostí o náhradu škody nebo inkasování provizí od pojistitelů za prodej falešných pojistek.

Studie State of Insurance Fraud Technology, na které se podílela společnost SAS, odhaluje, že 80 % pojistitelů používá k odhalování podvodů prediktivní modelování, oproti 55 % v roce 2018. Analýza identity se rychle stává nezbytnou technologií pro pojišťovny v době alarmujícího nárůstu škodlivých phishingových podvodů, které od vypuknutí pandemie vzrostly o 600 %.

„Změny, které jsme zaznamenali od studie z roku 2018, odhalují stále sofistikovanější technologie potřebné k odhalení kriminálních aktivit pojišťovacích podvodníků. Zachycení těchto trendů v průběhu času nám umožňuje pochopit, jak a do jaké míry pojišťovny používají technologii proti podvodům. Tento výzkum také poskytuje důležité poznatky o nově vznikajících případech a pomáhá celému odvětví definovat technologie, které se ukázaly jako nejúčinnější proti těmto bezprecedentním podvodným útokům, tedy analýzu dat a zavádění umělé inteligence,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.

Jak dále doplnil: „Víme, že zločinci ve velkém využívají pokročilé technologie ke krádeži osobních informací a uloupení miliard dolarů od pojišťovacích společností. Širší zavádění nových technologií a větší investice do lidských zdrojů, ale hlavně technologických možností boje proti podvodům, pomohou zvrátit vlnu podvodů, které zaplavují domácí i mezinárodní pojišťovací trhy.“

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Veletrh URBATECH 2023

První ročník veletrhu pro města a obce URBATECH, proběhne na Výstavišti České Budějovice v termínu 30. 3. – 1. 4. 2023. Významnou součástí bude i

Číst dále »
Generated by Feedzy