Přeskočit na obsah

Globální útok vyděračským softwarem nebyl dílem nějakého státu

Globální útok vyděračským softwarem (ransomware) na tisíce serverů po celém světě z posledních dní nebyl dílem nějakého státu, ale hackerů. Oznámila to italská vláda. Řím na rozsáhlý útok upozornil v neděli, když kulminoval.

Italská Národní agentura pro kybernetickou bezpečnost (ACN) v neděli uvedla, že kybernetický útok cílí na zařízení s operačním systémem VMware ESXi. Slabé místo už jeho výrobce v roce 2021 opravil, ale někteří zákazníci si systém neaktualizovali.

„Neobjevily se žádné důkazy, které by ukazovaly na agresi ze strany státu nebo nepřátelského subjektu podobného státu,“ uvedla prohlášení italská vláda. Dodala, že nebyla postižena žádná významná italská instituce ani společnost v kritických odvětvích národní bezpečnosti.

Útok zasáhl tisíce serverů po celém světě, nejvíce postižených serverů bylo ve Francii, následovaly Spojené státy a Německo, vyplývá z údajů americké společnost Censys zabývající se kybernetickou bezpečností. Agentura ANSA z dalších postižených zemí zmínila Finsko a Kanadu.

TZ

Foto: Shutterstock

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy