Přeskočit na obsah

Google chce využívat chytré telefony ke sledování zdravotního stavu

Společnost Google plánuje využívat chytré telefony ke sledování zdravotního stavu. Bude testovat, zda snímky očí a záznam srdečních zvuků mohou lidem pomoci odhalit zdravotní problémy z domova. Informovala o tom internetová společnost, která spadá do skupiny Alphabet.

Vedoucí oddělení umělé inteligence pro zdraví Greg Corrado novinářům řekl, že Google se bude zabývat tím, zda vestavěný mikrofon chytrého telefonu dokáže detekovat srdeční tep a šelest, když se přiloží na hrudník. Podle něj by snímání mohlo umožnit včasné odhalení poruch srdečních chlopní.

„Nerovná se to diagnóze. Spíše by se jednalo o detekci zvýšeného rizika,“ rozvedl. Dodal, že pochyby ohledně přesnosti této metody stále přetrvávají.

Co se týče snímků očí, internetová společnost se zabývá například odhalování nemocí spojených s cukrovkou. Oznámila „první slibné výsledky“ při používání fotoaparátů v nemocnicích a nyní bude zkoumat, zda by mohly fungovat i fotografie z chytrých telefonů.

Corrado uvedl, že jeho tým si představuje „budoucnost, v níž lidé – s pomocí svých lékařů – budou moci lépe porozumět svému zdravotnímu stavu a rozhodovat o něm z domova“.

Google také plánuje testovat, zda jeho software umělé inteligence dokáže analyzovat ultrazvukové snímky pořízené méně kvalifikovanými techniky. Tato technologie by mohla řešit nedostatek pracovníků s vyšší kvalifikací a rodičům nabídnout vyhodnocení snímků doma.

Zdroj: allnews.cz

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy