Search
Close this search box.

Hongkongský regulátor přiděluje další pásma pro služby 5G

Hongkongský Úřad pro komunikace (OFCA) zveřejnil výsledky druhého kola výběrového řízení přidělování frekvencí v pásmech 26 GHz a 28 GHz.

OFCA oznámil, že ve třetím čtvrtletí letošního roku bude hongkongským operátorům přiděleno dalších celkem 1 200 megahertzů pásma.

Dále upřesnil, že bude přiděleno celkem 1 200 megahertzů pásma čtyřem operátorům mobilních sítí. Jmenovitě China Mobile Hong Kong (CMHK), Hong Kong Telecommunications (HKT), Hutchison Telephone Company (HTCL) a SmarTone, pro poskytování služby 5G.

Pro další podporu rozvoje 5G, vydal Úřad pro komunikace (CA) v únoru tohoto roku veřejnou výzvu zájemcům o 2 500 megahertzů dostupného v pásmu 26/28 GHz v rámci druhého kola výběrového řízení. Po přezkoumání žádostí předložených čtyřmi telekomunikačními společnostmi se Úřad pro komunikace rozhodl přidělit 600 megahertzů společnosti HTCL a dalších 200 megahertzů každé ze tří nadnárodních telekomunikačních společností. Konkrétně CMHK, HKT a SmarTone, a to nad rámec 400 megahertzů, které již bylo každému z nich přiděleno v roce 2019. S tímto novým rozdělením obdrží každý ze čtyř MNO 600 megahertzů rozsahu. Kromě toho se CA rozhodla reorganizovat přidělená pásma tak, aby každý operátor mohl přijímat souvislé spektrum.

Přidělení pásma umožní operátorům dále rozšiřovat své sítě 5G a zvyšovat kapacitu, zejména při poskytování lepších služeb 5G v lokalitách s vysokou poptávkou po provozu, aby splnili očekávání veřejnosti ohledně vysokorychlostních a spolehlivých mobilních služeb, a zároveň podpoří vývoj různých inovativních aplikací, což povede k dalšímu rozvoji Smart Economy v Hongkongu,“ řekl mluvčí CA.

Kromě přidělení rozsahů v pásmech 26/28 GHz bylo v politickém projevu pro rok 2023 oznámeno, že hongkongská vláda uspořádá ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku aukce na rozsahy v pásmech 850/900 MHz, 2,3 GHz a 6/7 GHz, které poskytnou celkem 510 megahertzů pro poskytování služeb 5G na spravovaném území.

Regulátor poznamenal, že MNO musí splnit všechny licenční požadavky, včetně platby požadovaných licenčních poplatků, pro přidělení příslušného pásma. „Nabyvatelé musí také splňovat požadavky na poskytování služeb stanovené CA pro pásma 26/28 GHz. Vzhledem k tomu, že celkový přidělený rozsah bude v pásmech 26/28 GHz nižší než 75 % z celkového rozsahu v pásem 26/28 GHz, nejsou nabyvatelé povinni platit poplatky SUF za využívání pásma,“ oznámil regulátor.

Společnosti China Mobile Hong Kong, Hutchinson a HKT spustily komerční služby 5G v Hongkongu v dubnu 2020, zatímco společnost SmarTone oznámila spuštění komerčních služeb 5G na území s využitím technologie dynamického spektra (DSS) společnosti Ericsson v květnu 2020.

Místní operátoři získali 200 megahertzů v pásmu 3,5 GHz v polovině října 2019. Tyto licence 5G budou platné po dobu 15 let.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS