Search
Close this search box.

Indická vláda plánuje geotagovat telekomunikační a optickou infrastrukturu do roku 2027

Indická vláda oznámila plány na geotagování klíčové telekomunikační infrastruktury, včetně telekomunikačních věží a kabelů z optických vláken na podporu koordinace, zejména v situacích katastrof.

Jak uvádí Economic Times, iniciativa má být dokončena do roku 2027 a jejím cílem je zlepšit spolupráci během mimořádných událostí a katastrof.

Ministerstvo telekomunikací (DoT) řídí proces a bude spolupracovat s ostatními ministerstvy a státními vládami na sdílení dat a usnadnění tohoto procesu.

Je to součást širších plánů Indie stát se do roku 2047 rozvinutou zemí, uvádí publikace.

Geotagging přidává zeměpisné souřadnice k médiím, jako jsou geotagované fotografie nebo videa, webové stránky, SMS zprávy, QR kódy nebo kanály RSS. Efektivně poskytuje digitální stopu, kterou lze propojit s mobilními věžemi nebo infrastrukturou.

Například infrastruktura s geografickými značkami bude schopna poskytovat přesné podrobnosti síťovým operátorům, pokud je síť v určitém místě mimo provoz.

ET uvádí, že vláda bude zpočátku spolupracovat se státními operátory, jako je Bharat Sanchar Nigam Ltd (BSNL).

Geotagging se úspěšně používá v USA a Mexiku, zejména na podporu vymáhání práva při vyšetřování trestných činů, kde byl nedostatek času.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS