Přeskočit na obsah

Indická vláda schválila tři továrny na výrobu čipů v hodnotě 15,2 miliardy dolarů

Indická vláda schválila tři návrhy na vybudování závodů na výrobu polovodičů v zemi v celkové hodnotě 1,26 bilionu rupií (15,2 miliardy dolarů).

Úspěšné aplikace patří Tata Group, Powerchip (PSMC) a společnému podniku CG Power, Renesas a Stars Micro.

Indický ministr Ashwini Vaishnaw v komentářích zveřejněných agenturou Reuters uvedl, že výstavba továren začne během příštích 100 dnů a že zařízení budou využívána k výrobě a balení čipů pro řadu průmyslových odvětví, včetně obrany, automobilového průmyslu a telekomunikací.

„Je to velké rozhodnutí pro zemi a klíčový úspěch směrem k tomu, aby se Indie stala nezávislou zemí,” řekl Vaishnaw.

Tata Group má v plánu postavit dva závody, jeden ve spolupráci s Powerchip v Dholera ve státě Gudžarát a druhý samostatný projekt ve východním státě Assam.

Společné úsilí bude mít hodnotu 910 miliard rupií (11 miliard dolarů) a uvidíme, jak bude postaven závod s kapacitou produkovat 50 000 12palcových waferů za měsíc, zatímco samostatný projekt bude znamenat, že oddělení Tata Semiconductor Assembly and Test společnosti Tata továrnu na balení čipů v hodnotě 270 miliard rupií (3 miliardy dolarů).

Gujarat bude také domovem společného podniku CG Power, Renesas a Stars Micro, který ve státě postaví továrnu na balení čipů za 76 miliard rupií (92 milionů dolarů).

Očekává se, že oba společné podniky vytvoří ve svých regionech 20 000 nových pracovních míst.

Schválení přichází tři týdny poté, co bylo poprvé oznámeno, že indická vláda obdržela 18 návrhů na výstavbu továren na výrobu polovodičů v důsledku schémat zaměřených na podporu výroby polovodičů v zemi.

Tyto programy zahrnují Modifikovaný program pro polovodiče a Display Fab Ecosystem, program v hodnotě 828 miliard rupií (10 miliard USD), který byl schválen indickou vládou v prosinci 2021. Program umožňuje společnostem žádat až o 50 procent způsobilých kapitálových nákladů na polovodiče a projekty výroby displejů.

Kromě těchto tří nově schválených továren dala indická vláda zelenou zařízení ATMP (montáž, testování, značení a balení) společnosti Micron Technology.

V lednu 2024 bylo oznámeno, že Foxconn vstoupil do společného podniku s HCL Group za účelem zřízení externího montážního a testovacího zařízení (OSAT) v Indii.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

SpeedCHAIN ​​Slovakia 2024

Odborný program SpeedCHAIN ​​Slovakia 2024, který se bude konat 30.-31.5.2024, nabídne komplexní pohled do segmentů dopravní logistiky včetně integrace nízkoemisních vozidel do komerčních flotil, automatizace

Číst dále »