Přeskočit na obsah

Indické telco Jio dosáhlo celostátního cíle nasazení 5G s předstihem

Indický operátor Reliance Jio Infocomm oznámil, že před plánovaným termínem dokončil celostátní nasazení své služby 5G.

Ve zprávě telekomunikační společnost uvedla, že dokončila své minimální povinnosti zavádění v každé z 22 licencovaných oblastí služeb (LSA), napříč každým z pásem spektra, před prosincem 2023 stanoveným v aukci spektra.

Akash Ambani, předseda Reliance Jio Infocomm, řekl: „Dokončili jsme minimální povinnosti zavádění spektra 5G, které nám bylo přiděleno. Od obdržení spektra 5G v srpnu loňského roku náš tým nepřetržitě pracuje na tom, abychom udrželi tempo zavádění 5G, které jsme slíbili, že do konce tohoto roku umožní pokrytí celé Indie 5G.“

„Jedná se o jedno z nejrychlejších zavedení 5G v tomto měřítku na celém světě a dává Indii přední pozici na globální mapě 5G,“ řekl Ambani.

Manažer také zdůraznil výhody spektra mmWave, kdy operátor drží 1 000 megahertzů v pásmu 26 GHz. “To může podnikům, které chtějí nasadit vznikající a inovativní aplikace, poskytnout vyšší rychlost a menší zpoždění než předchozí bezdrátové síťové technologie.”

Reliance Jio Infocomm od října 2022 rychle rozšiřuje svou 5G síť pomocí architektury Standalone (SA). Telekomunikační společnost již nasadila svou 5G službu v 6 258 městech ve 36 státech Indie.

Reliance Jio si již dříve zajistil mix bezdrátového spektra pro 5G v pásmech 700 MHz, 3,5 GHz a 26 GHz. Jio je jediný indický operátor s nízkopásmovým spektrem 700 MHz.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS