Search
Close this search box.

Inteligentní město v Georgii pilotuje podzemní robotický doručovací systém

Peachtree Corners, jedno z prvních chytrých měst v USA poháněné reálnou propojenou infrastrukturou a 5G, spustilo první podzemní autonomní robotický doručovací systém na světě s Pipedream, podzemní logistickou sítí, která přináší revoluci ve způsobu doručování zboží.

Nový doručovací systém přináší spotřebitelům nebývalé pohodlí prostřednictvím rychlejších, autonomních, efektivních a nákladově efektivních přepravních kanálů. Peachtree Corners je prvním městem, které spustilo a instalovalo podzemní logistické řešení a pomáhá tak ve společné misi eliminovat emise a problémy s přetížením, které sužují současnou doručovací infrastrukturu.

Instalace systému v Peachtree Corners zabírá téměř jednu míli a spojuje rušné nákupní centrum se srdcem inovačního centra chytrého města Curiosity Lab o rozloze 25 000 čtverečních stop. Členové Curiosity Lab si budou moci objednat jídlo z hrstky restaurací a vybrat si zboží na požádání od pondělí do pátku během obědové špičky.

Logistická síť Pipedream využívá fyzickou, podzemní infrastrukturu, ve které doručovací roboti cestují tam a zpět a přepravují jídlo, balíčky, potraviny, domácí potřeby a další zásilky za zlomek času. Autonomní robotický systém nabízí obyvatelům měst a podnikům četné výhody, jako je eliminace uhlíkových emisí, snížení dopravních zácp a hluku tím, že řidiči ujedou kilometry mimo vozovku, minimalizaci dopravních nehod a levnější a rychlejší doručování zboží.

„Přenesením doručovacího systému pod zem a přímo k zákazníkovi předvádí Pipedream budoucnost logistických technologií, které nejenže přinesou větší pohodlí našim obyvatelům a podnikům, ale také sníží provoz, hluk a emise z dodávkových vozidel na našich silnicích,“ řekl Brandon Branham, asistent městského manažera a technický ředitel Peachtree Corners.

„Jsme hrdí na to, že jsme prvním městem na světě, které implementuje a využívá technologii Pipedream. Využíváme jejího potenciálu k transformaci logistiky, jak ji známe, a zároveň přinášíme skutečné komerční výhody a zlepšení kvality života v naší komunitě. Autonomní systém doručování robotů v Peachtree Corners je pokračováním toho, čeho jsme byli schopni dosáhnout jako integrované chytré město, využívající chytrou infrastrukturu a inovativnější nové technologie k vytvoření udržitelnější, efektivnější a spravedlivější komunity pro všechny.”

Curiosity Lab a město Peachtree Corners, které pilotují podzemní dráhu Pipedream, jež patří ke světovým prvenstvím města, nadále zdůrazňují město jako vzor pro chytrá města po celých Spojených státech. Budoucnost města a agilní vedení v oblasti partnerství veřejného a soukromého sektoru umožňují inovativním společnostem, jako je Pipedream, bezproblémově integrovat svá řešení do města. Instalace v Curiosity Lab je první z mnoha, která byla začleněna do měst, která hledají ve svých komunitách logistiku připravenou na budoucnost, aniž by potřebovala novou legislativu nebo regulaci.

„Pipedream je o přijímání inovací, které kladou potřeby komunit na první místo. S touto první instalací v reálném světě jsme dokázali, že podzemní dodávky jsou dnes nejen možné, ale také snadno dovybavitelné,“ řekl Garrett McCurrach, generální ředitel společnosti Pipedream.

„Podzemní doručování vypadá jako něco, co se právě teleportovalo do vašeho obývacího pokoje, a díky vedení Peachtree Corners při prosazování a zavádění špičkových technologií a infrastruktury chytrých měst je to dnes realita. Jsme nadšeni, že to lidé zažijí tady v Curiosity Lab, a plánujeme to přinést do mnoha dalších měst během několika příštích let.”

Zdroj: PRNewswire

Foto: Pipedream

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS